Brytyjskie wydawnictwo Penguin Random House ogłosiło właśnie, że książka zatytułowana „Spare” (ang. „zapasowy”) trafi do sprzedaży na całym świecie 10 stycznia 2023 roku w wersji drukowanej i cyfrowej. Okładka uderza już od tytułu. Książę Harry zdecydował się użyć określenia „zapasowy” w kontekście bycia królem. Elementem na wypadek, gdyby jego starszy brat nie mógł zostać królem Wielkiej Brytanii.

Król Karol III zabierze tytuły Meghan i Harry’emu?

„Spare” przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku: dwóch młodych chłopców, dwóch książąt, idących za trumną matki, gdy świat patrzy w smutku – i przerażeniu. Do czasu kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiało się, co książęta muszą myśleć i czuć, i jak potoczy się ich życie od tego momentu, napisał wydawca w oświadczeniu.

Dla Harry’ego to w końcu jego historia. Ze swoją surową, niezachwianą szczerością „Spare” jest przełomową publikacją pełną wglądu, objawienia, samoanalizy i ciężko wywalczonej mądrości o wiecznej mocy miłości nad żalem.

Sonda

poll-violet

Przeczytasz kontrowersyjny pamiętnik księcia Harry'ego?

Książę Harry w kontrowersyjnej publikacji

Penguin Random House pokazał również okładkę książki, na której znajduje się zbliżenie brodatego księcia, który patrzy prosto przed siebie. Mocne zdjęcie, jakże obnażające i wręcz niepokojące.

Książę Harry nie weźmie udziału w koronacji ojca

„Spare” zostanie wydany w 16 językach. Harry przekaże część dochodów ze sprzedaży książki brytyjskim organizacjom charytatywnym. Cena książki w twardej oprawie wynosić będzie 36 dolarów (ok. 170 złotych), a e-booka 17,99 dolarów amerykańskich. Pobranie audio, przeczytane przez Harry’ego, wyniesie 36 dolarów, podobnie jak wersja CD pamiętnika.