Kanye West we wrześniu postanowił zawalczyć o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie media już rozpisywały się o pierwszej damie, Kim Kardashian.

Kanye West – wybory

Kim Kardashian i Kanye West są WŚCIEKLI na Jennifer Aniston

Artysta w październiku wypuścił spot wyborczy,  w którym przemowę poświęcił Bogu – jej tytuł ( ang. stepping out on faith – polegamy na wierze) wyraźnie dawał do zrozumienia, że został powołany do prezydentury przez siły wyższe.

Kanye West niestety poniósł sromotną klęskę. Według wyników wyborów zestawionych przez Associated Press otrzymał zaledwie około 60 000 głosów w kilkunastu stanach.

Kanye West wybory

Kanye West w Los Angeles. Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Wyniki nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę późne przystąpienie do kampanii prezydenckiej. Po raz pierwszy ogłosił swoją kandydaturę 4 lipca na Twitterze , a później zapowiedział, że poprowadzi niezależną kampanię pod hasłem „Urodziny”.

Zaledwie dwa tygodnie później zorganizował głośną kampanię, podczas której wygłosił godzinne, chaotyczne przemówienie na temat aborcji, rasy i własnych dzieci. Po drodze zaliczył wiele wpadek…

Kanye West ma SPOT WYBORCZY! Dekalog, zdjęcia z dzieciństwa i ani słowa o Kim Kardashian

W czasie kampanii pojawiły się głosy, że popiera Donalda Trumpa, a w sierpniu pojawiły się doniesienia, że ​​kampania Westa była  wspierana przez republikańskich agentów. W tym samym miesiącu „New York Times” poinformował, że West „ spotkał się prywatnie ” ze zięciem Trumpa, Jaredem Kushnerem  – raper zaprzeczył, że miało to cokolwiek wspólnego z jego kampanią.

Kim Kardashian zażegnała małżeński KRYSYS. Pochwaliła się uroczą fotografią z mężem i dziećmi

Kolejnym problemem było przekroczeniem terminu kwalifikacji i w wielu stanach nie zebrał wystarczająco podpisów. Ostatecznie nazwisko Westa pojawiło się na kartach do głosowania w zaledwie kilkunastu stanach.

Kanye West zapowiedział na Twitterze, że weźmie udział w kolejnych wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Kanye West z córką

Kanye West przed hotelem Ritz. Fot Ramales / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Kim Kardashian i Kanye West.

Kim Kardashian Kanye West. Fot. DANNY MOLOSHOK / Reuters / Forum