Jakiś czas temu stacja TVN postanowiła wziąć przykład z Edwarda Miszczaka i zdecydowała się na czystki w kadrze prowadzących. Na pierwszy ogień poszło „Dzień Dobry TVN”, z którego wyleciało aż pięcioro prowadzących i z programem pożegnali się Małgorzata Rozenek, Agnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Ohme, Anna Kalczyńska oraz Andrzej Sołtysik.

Następnie na tapet wzięto kolejny flagowy program, a rewolucję przeszło show „Mam talent”, z którym po 15 latach pracy mieli pożegnać się Małgorzata Foremniak, Jan Kliment, Michał Kempa oraz Marcin Prokop, choć ten ostatni zdementował plotki o swoim rozstaniu z programem.

Wielkie zwolnienia w TVN! Wylecą cztery znane nazwiska

Kolejne zwolnienia w TVN. Stacja żegna się z dwójką prowadzących z programu „Uwaga”

To jednak nie koniec zmian, a TVN bierze się za kolejny znany program – tym razem czystki dosięgły „Uwagę”, z którą pożegnać mają się Zbigniew Łuczyński i Tomasz Kubat. Jednocześnie nie poinformowano, która ze stron zdecydowała się rozwiązać współpracę, a na profilu stacji czytamy:

Chcieliśmy bardzo podziękować Zbigniewowi Łuczyńskiemu oraz Tomaszowi Kubatowi za wieloletnią współpracę, oddanie i zaangażowanie. Za to, że wszyscy mogliśmy czerpać z ich wiedzy i dziennikarskiego doświadczenia. Zdobyli zaufanie widzów, spotykali się z nimi, rozmawiali, nieśli pomoc i dawali nadzieję. Zawsze profesjonalnie, z sercem i życzliwością. Nasze drogi rozchodzą się, ale wierzymy, że czekają na Was dalsze sukcesy zawodowe.

Poinformowano też, kto dołączy do zespołu i zastąpi prowadzących – szykuje się kobiecy debiut w programie:

Rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego sezonu, który wróci na ekrany w nowej formule i z nowym składem prowadzących, którzy wraz z Ryszardem Cebulą będą relacjonować ważne społecznie sprawy. Jesienią dołączy do zespołu Daria Górka, pierwsza kobieta w roli prowadzącej program „Uwaga” oraz nasi dotychczasowi reporterzy Tomasz Patora i Jakub Dreczka, którzy będą łączyć rolę gospodarza programu z pracą reporterską w terenie, pozostając blisko codziennych ludzkich spraw.

Okazuje się, że kolejne zmiany w stacji nie wszystkim przypadły do gustu, a pod facebookowym postem ogłaszającym zmiany pojawiło się wiele niezadowolonych komentarzy internautów:

  • Szkoda, bardzo dobrzy dziennikarze…

  • Szkoda ze TVN pozbywa się tak dobrych i serdecznych dziennikarzy. Życzę Panom powodzenia w dalszej karierze

  • Szkoda, że tacy odważni dziennikarze odchodzą

  • Bez nich uwaga to nie uwaga:(

  • Szkoda,widzę że najlepsi odchodzą.Srednio to dobrze świadczy ostatnio o TVN który do tej pory był moją ulubioną stacją

  • Oby program na tym nie stracił

  • I znowu ktoś robi porządek. My już dziękujemy

  • Zmiany, zmiany, zmiany…czystki w TVN

  • Jeżeli prowadzący odeszli z własnej woli, to rozumiem, natomiast jeżeli to decyzja TVN to będziecie tracić na tym. Bo idealnie pasowali do tego programu

  • Nie znam powodu ich odejścia, ale mimo wszystko wielka strata TVN-u. Mega dziennikarze z pasją i zawziętością. Niewielu takich jest

Ujawniono powody aż tylu zwolnień w Dzień Dobry TVN. Wyciekła treść maila do prowadzących

scena z: Ryszard Cebula, Zbigniew Łuczyński, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Tomasz Kubat, Zbigniew Łuczyński, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Zbigniew Łuczyński, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

pasekkozak