Niestety, potwierdził się czarny scenariusz dzisiejszego dnia – Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96. lat w zamku Balmoral, znajdującym się w Royal Deeside, w Aberdeenshire w Szkocji. Dziś rano świat obiegły informacje o pogarszającym się stanie zdrowia królowej, a Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie:

Po przeprowadzeniu dalszych badań dziś rano, lekarze Królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral.

W międzyczasie o krytycznym stanie zdrowia brytyjskiej monarchini została poinformowana cała rodzina królewska, a jej członkowie jeden po drugim zaczęli zjeżdżać do szkockiej posiadłości. U boku królowej Elżbiety II pojawiły się wszystkie jej dzieci (Karol, Andrzej, Edward i Anna), a także książę William i Harry oraz księżna Camilla.

Stan Królowej Elżbiety II jest bardzo poważny! Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie

Nie żyje Królowa Elżbieta II. Czarna rozpacz spadła na Wielką Brytanię i rodzinę królewską

Informację o śmierci królowej przekazała stacja BBC i potwierdził Pałac Buckingham. Przed bramami zamku Balmoral oraz Pałacem Buckingham stłoczyli się sympatycy Królowej i rodziny królewskiej, by pożegnać Elżbietę II.

Królowa Elżbieta wstąpiła na tron 6 lutego 1952 roku w wieku 25 lat. Panowanie w kraju objęła po śmierci swojego ojca, króla Jerzego VI. Jest pierwszym brytyjskim monarchą, który dzierży swój tron od 70 lat. Praprababka Elżbiety II, Królowa Wiktoria, rządziła przez 63 lata i siedem miesięcy. Królowa Elżbieta II 21 kwietnia 2022 roku obchodziła 96. urodziny. Również w tym roku zorganizowano obchody z okazji 70-lecia jej panowania.

Królem Wielkiej Brytanii zostanie 74-letni książę Karol, a w przypadku jego śmierci lub abdykacji tron przejmie książę William.