Kilka dni temu w Wielkiej Brytanii dopuszczono do użycia szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Wyprodukowany przez firmy Pfizer i BioNTec specyfik trafi także do pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II świętuje 73. rocznicę ślubu. NOWE zdjęcie pary

Królowa zaszczepi się na COVID-19

Jak informują brytyjskie media, jedną z pierwszych osób, która przyjmie szczepionkę przeciwko groźnemu patogenowi, będzie 94-letnia monarchini. Razem z królową zaczepi się jej mąż 99-letni książę Filip. Obserwatorzy dworu królewskiego liczą, że taki ruch ze strony rodziny królewskiej zachęci poddanych do przyjmowania szczepionki.

 

W środę brytyjski rząd poinformował, że zatwierdził użycie specyfiku i zamówił 40 mln dawek. Szczepienia mają ruszyć w przyszłym tygodniu, a w pierwszej kolejności zostaną nim poddani najbardziej narażeni na poważne komplikacje związane z przebiegiem choroby. Do pełnej skuteczności potrzebne są dwie dawki. Eksperci szacują, że wraz z pierwszą turą szczepień liczba hospitalizacji i zgonów zmaleje o 99% . Do tej pory w Wielkiej Brytanii zmarło ponad 61 tys. osób, co sprawia, że Zjednoczone Królestwo jest 5. krajem na świecie pod względem śmiertelnych ofiar Covid-19 – ustępuje miejsca Stanom Zjednoczonym, Brazylii, Indiom i Meksykowi.

To KONIEC księcia! Królowa Elżbieta II podjęła ostateczną decyzję

Kronawirus nie oszczędził brytyjskiej rodziny królewskiej – z chorobą musiał zmierzyć się książę Karol oraz książę William. Choć syn księżnej Diany zachorował w kwietniu, to o jego chorobie świat dowiedział się niedawno, gdyż książę nie chciał pogłębiać posępnych nastrojów informacją o swoim stanie zdrowia, podczas najtrudniejszych dni epidemii, gdy w Wielkiej Brytanii notowano dziennie 50 tys. przypadków.

Królowa Elżbieta widziana po raz pierwszy od wybuchu pandemii – ma 94 lata a jeździ na koniu (FOTO)

Podoba wam się postawa królowej?

 

 

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta pozuje z kwiatami, fot.Forum.

Królowa Elżbieta na koniu

Królowa Elżbieta na koniu, fot.Forum/ Mega Agency.

Księżniczka Beatrice z Królową Elżbietą.

Księżniczka Beatrice z Królową Elżbietą. Fot.Instagram/theroyalfamily.