Książę Harry w niedzielę oficjalnie dołączył do gwiazd Hollywood. Pojawił się na koncercie w Los Angeles, aby nakłonić obywateli do szybszych i powszechniejszych szczepień. Wyraził też wsparcie obywatelom Indii, którzy nie radzą sobie z drugą falą pandemii.

Ten wieczór jest celebracją każdego z was. Zaszczepionych pracowników służby zdrowia i milionów bohaterów na całym świecie. Spędziliście rok, walcząc odważnie i bezinteresownie, aby ochronić nas wszystkich. (…) Jesteśmy wam dozgonnie wdzięczni. Szczepionka musi zostać dostarczona do wszystkich, wszędzie. Nie możemy spocząć, albo prawdziwie się uleczyć, dopóki nie ustanowimy sprawnych i sprawiedliwych dróg dystrybucji na cały świat. To misja, której nie możemy zawalić. Wirus nie respektuje granic. Dostęp do szczepionki nie może być dyktowany przez geografię. Musimy uznać to jako podstawowe prawo każdego człowieka – tłumaczył ze sceny Harry.

Książę Harry na koncercie Global Citizen Vax Live

Książę Harry nie odsłoni pomnika mamy? Wszystko na to wskazuje

Na koncercie Global Citizen Vax Live pojawiły się takie gwiazdy jak Jennifer Lopez , Selena Gomez, Ben Affleck i Sean Penn. Zdalnie przemówił również prezydent Joe Biden. Zabrakło ciężarnej Meghan Markle, która zdecydowała się pozostać w domu.

Koncert zostanie wyemitowany w telewizji i w serwisie YouTube 8 maja.

Książę Harry przed powrotem do Kalifornii dał babci prezent. To niespodzianka również od Meghan Markle