Książę Harry (38 l.) usiadł do rozmowy z ekspertem od urazów psychicznych drem Gaborem Maté. Książę wyznał narkotyki w szczególności psychodeliki pomogły mu uporać się z traumami z przeszłości.

Książę Harry w nowym wywiadzie zdradza osobiste upodobania

To było wyczyszczenie przedniej szyby, usunięcie filtrów życia — tych warstw filtrów — usunęły to wszystko dla mnie i przyniosły poczucie odprężenia, ulgi, komfortu, lekkości […] Zacząłem to robić rekreacyjnie, a potem zacząłem zdawać sobie sprawę, jakie to dla mnie dobre, wyznał Harry w rozmowie ze znanym ekspertem.

Wcześniej mąż Meghan Markle niedawno przyznał się w swoim pamiętniku do zażywania również innych narkotyków, takich jak kokaina i marihuana.

Książę Harry zachwala psychodeliki

Książę Harry napisał również o spróbowaniu magicznych grzybów podczas przyjęcia w domu aktorki „Przyjaciół” Courtney Cox. Samej aktorki nie było w tym czasie w rezydencji. Podobno jednak ku jego zaskoczeniu Courtney Cox pojawiła się i zaprosiła kilku przyjaciół do siebie. Podczas przyjęcia Harry powiedział, że odkrył pudełko „czekoladek z czarnymi diamentami”.

Książę William i księżna Kate popierają eksmisję księcia Harry’ego z Frogmore Cottage

Powiedziałbym, że jest to jedna z fundamentalnych części mojego życia, która mnie zmieniła i pomogła mi uporać się z traumami i bólami z przeszłości […] Odblokowują tak wiele z tego, co stłumiliśmy, wyznał o zażywaniu psychodelików książę.

Coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie psychodelików na zdrowie psychiczne człowieka. Niektóre rodzaje grzybów wykorzystywane są m.in. w leczeniu traumy, depresji czy zespołu stresu pourazowego.