Dziś media obiegła druzgocąca wieść – Katarzyna Dowbor nie będzie już prowadzić programu „Nasz nowy dom”. Dziennikarka za pośrednictwem Instagrama, osobiście poinformowała fanów i media, że rozstaje się z programem. Jednocześnie podkreśliła, że nie jest to jej decyzja, a zmiany zarządził Edward Miszczak:

(…) Podziękowano mi za współpracę. Dziesięć lat temu rozstała się ze mną TVP po trzydziestu latach pracy. W tym roku obchodzę czterdziestolecie pracy zawodowej i podziękowano mi za współpracę z Polsatem. Nowe szefostwo, nowe porządki… i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich.

Wieść o pożegnaniu się Katarzyny Dowbor z programem wywołała prawdziwą burzę w mediach, a za dziennikarką stanęli murem internauci oraz gwiazdy polskiego show-biznesu, którzy nie zgadzają się z decyzją stacji i domagają się przywrócenia Katarzyny do programu.

Katarzyna Dowbor wyrzucona z programu „Nasz nowy dom”. Prowadząca zabrała głos: „Nowe szefostwo, nowe porządki…”

Kulisy zwolnienia Katarzyny Dowbor! Ujawniono powody wyrzucenia jej z programu „Nasz nowy dom”

Teraz Pudelek dotarł do osoby z produkcji programu, która zdecydowała się ujawnić rzekome powody zwolnienia Dowbor. Według informatora serwisu, głównym powodem zwolnienia miały być problemy zdrowotne Katarzyny Dowbor oraz „wyczerpujący emocjonalnie i fizycznie” format programu:

Nasz nowy dom” to bardzo wyczerpujący format, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. I właśnie ten drugi aspekt mógł okazać się decydujący w przypadku tej zmiany. Kasia miała w ostatnich latach trochę problemów zdrowotnych, co mocno ograniczyło jej aktywność. To zaś zmuszało produkcję do szukania rozwiązań, które pozwoliłyby na realizację odcinków zgodnie z bardzo sztywnym i napiętym harmonogramem. Trzeba pamiętać, że ekipa niektóre domy musi stawiać praktycznie od nowa, w dodatku w niespełna tydzień (!). Tu każda obsuwa jest problemem.

Jednocześnie jak podaje osoba z produkcji, decyzja o rozstaniu z Katarzyną Dowbor miała być niezwykle trudna dla Edwarda Miszczaka, który „miał długo wahać się w kwestii zwolnienia dziennikarki i rozważać rozmaite scenariusze”:

Kasia to ikona tego programu, która błyskawicznie stała się dla widzów symbolem ciepła i dobroci. Dyrektor Miszczak długo bił się w tej sprawie z myślami i rozważał różne scenariusze, to była trudna decyzja. Zwłaszcza że wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że osoba, której przyjdzie teraz prowadzić „Nasz nowy dom”, będzie miała wysoko zawieszoną poprzeczkę.

Poprosiliśmy Katarzynę Dowbor o komentarz w tej sprawie, jednak na ten moment nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

ZAŁAMANA Katarzyna Dowbor pokazała ZNISZCZONY ogród

pasekkozak