Niedawno Anna Lewandowska wyznała, że w czasie przeziębienia leczy córkę Klarę smarując ją gęsim smalcem. Niekonwencjonalny sposób leczenia trenerki wywołał wielkie poruszenie w internecie. Teraz podobną aferę wywołał wpis Magdy Gessler o cebuli, która niszczy wirusy.

Magda Gessler o cebuli, która wchłania wirusy

Na swoim Instagramie restauratorka opisuje „historię” sprzed lat:

W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę – pisze Magda Gessler.

Następnie przywołuje inną opowieść o zbawiennym działaniu cebuli:

Właścicielka salonu piękności, umieściła kilka misek z cebulą wokół swojego biznesu. Okazało się, że ani pracownicy, ani klienci nie zachorowali – pisze Magda.

Restauratorka zachęca do podobnych eksperymentów – sama również stosuje cebulę w zapobieganiu chorobom:

Cebula To nie zart .. poczytajcie uważnie !!! To działa ja mam cebule przekorna na pol wbijamy w nią na widelec posypujemy gruba solą … starczy na cały dzień .. jest b szkodliwa pod koniec dnia nie należy jej jesc w żadnej formie tylko wyrzucić dobrze zamknięto w foliowa torebkę wazne jest zbiorowiskiem wszystkich świństw które latały w powietrzu .. nasza Polska jest dobra do tego celu b b ostra … i jedzmy ja na surowo awiza w sałatkach i twarozksch / to nie sposób na odganianie wampirów – pisze Magda.

Teoria na temat cebuli „wyłapującej” z powietrza wirusy i toksyny nie narodziła się w głowie Magdy Gessler. W sieci można znaleźć strony, na których pojawiają się takie porady. Cebula rozkładana w pomieszczeniach ma wyłapywać wirusy i je niszczyć. Nikt oczywiście nie popiera tych teorii naukowymi dowodami, to tezy podobne do tych o smalcu z gęsi.

Klara Lewandowska zachorowała, Anna leczy ją w niekonwencjonalny sposób

Cebula od wieków była uznawana za lek przeciwszkorbutowy, skarbnicę witaminy C. Na stronie poradnikzdrowie czytamy:

Cebula to warzywo, którego właściwości lecznicze są znane są od wieków. W medycynie ludowej wywar z cebuli zalecany był w chorobach reumatycznych, syrop przy przeziębieniach, zaś wąchanie surowej cebuli odkażało zakatarzony nos i drogi oddechowe. Przez całe stulecia cebula należała do najcenniejszych leków przeciwszkorbutowych, czyli ostrych braków witaminy C. Zabierali ją w dalekie rejsy marynarze, kupcy, wielorybnicy. I choć cebula nie należy do najbogatszych źródeł tej witaminy, to jednak jej dostępność i skuteczność działania sprawiały, że należała do stałego zaprowiantowania wypraw.

Biologiczna Bzdura Roku 2019. NOMINOWANI: Natalia Siwiec, Wojciech Cejrowski i Jessica Mercedes

Na tej samej stronie znajdziecie informację o tym, że warto JEŚĆ cebulę:

Zawdzięczała to przede wszystkim silnym bakteriobójczym substancjom, które potrafią zniszczyć bakterie, oporne na działanie antybiotyków. Ponadto pod łuskami cebuli kryje się fosfor, magnez, siarka, cynk oraz krzem, a wiec minerały wzmacniające ogólną odporność organizmu na różne infekcje i choroby – czytamy.

Teorie o działaniu cebuli „na zewnątrz” należą raczej do medycyny ludowej:

W medycynie ludowej wywar z cebuli zalecany był w chorobach reumatycznych, syrop przy przeziębieniach, zaś wąchanie surowej cebuli odkażało zakatarzony nos i drogi oddechowe – czytamy na poradnikzdrowie.

Joanna Przetakiewicz pokazała KUCHNIĘ w swoim londyńskim DOMU: nawet Magda Gessler jest pod wrażeniem

Można więc uznać, że rozkładanie cebuli jest podobne do tej ludowej szkoły walki z chorobami.

Internauci są wstrzemięźliwi, jeśli chodzi o teorię, którą propaguje Magda:

Ciekawe jakim cudem obejrzeli w 1919 roku wirusa, jak jeszcze nie było mikroskopów elektronowych😂😂😂 – piszą.

„W roku 1882 Robert Koch odkrył z pomocą mikroskopu bakterie gruźlicy.”
Zacznij od sprawdzania informacji zanim ośmieszasz się w internecie – kłócą się.

wirusy są o wiele mniejsze niż bakterie, zacznij od sprawdzenia informacji zanim ośmieszysz się w internecie 🤣 – odpowiadają jedni drugim.

to prawda,wirusy można obejrzeć tylko pod mikroskopem elektronowym,który został skonstruowany w 1931💁 nie ma to na celu krytyki Pani Magdy,która uwielbiamy 🔥 Besos😁❤️ – tłumaczą świadomi.

Przetestowaliśmy PĄCZKI od Anny Lewandowskiej i Magdy Gessler. Czy warto wydać na nie TYLE KASY?

Jednak wielu fanów Gessler pisze, że leczy się naturalnymi metodami:

Wierze w medycynę naturalna ! Jestem daleka od tej z apteki, szkoda ze teraz uchodzi za objaw kpin i szarlataństwa 👏 – brzmią komentarze.

U mnie się pija własnej roboty syrop z cebuli i malo kto choruje – piszą fani Magdy.

Właśnie wczoraj miałam pokrojoną w całym mieszkaniu bo synek ma katar. Działa! Polecam! 😊 – dodają inni.

Tymczasem Magda Gessler została już za swoją teorię na temat cebuli wyłapującej wirusy nominowana do biologicznej bzdury roku.

Wierzycie w takie metody czy uważacie, że to bzdura?

 

Niestety, cebula nie chroni przed wirusami. Poza tym niemożliwe było w 1919 zobaczenie wirusów pod mikroskopem, bo mikroskopy elektronowe zaczęły powstawać w latach 30. XX wieku.

Gepostet von To tylko teoria am Montag, 2. März 2020

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. AKPA