Dzisiaj Tłusty Czwartek – dzień, na który Polacy czekają niemal tak samo, jak na Świętego Mikołaja. W końcu wtedy, bez wyrzutów sumienia, możemy najeść się słodyczy. Nasze redaktorki przetestowały słynne pączki z cukierni „Słodki Słony” od Magdy Gessler oraz te od Anny Lewandowskiej z kawiarni „Foods by Ann Healthy Store”. Jak je oceniają?

Anna Lewandowska komentuje AFERĘ z gęsim smalcem do smarowania w czasie choroby

Test pączków Magdy Gessler

Jeśli chodzi o cukiernię „Słodki Słony”, wybrałyśmy pączki o smaku jagodowym i malinowym. Już po pierwszym kęsie można było stwierdzić, że jest to smakołyk dobrej jakości – ciasto było jednocześnie puszyste, ale i delikatne. Cukiernicy nie poskąpili w nich nadzienia. Wyglądały zwyczajnie, ale wyróżniało je to, że były ozdobione małym owocem na środku.

Magda Gessler zapewnia, że są to najlepsze pączki ze wszystkich, dlatego nie ma się co dziwić, że od rana ustawiła się ogromna kolejka do cukierni.

Pączki z cukierni Magdy Gessler:

 

OMG! Lara Gessler pokazała zdjęcie z dzieciństwa z mamą i bratem

Ile kosztują pączki od Magdy Gessler?

To, co budzi kontrowersje, to jednak cena pączków słynnej restauratorki. Za jednego musimy zapłacić aż 10 złotych. To bardzo dużo, ale czy warto? Jeśli ktoś jest koneserem takich słodyczy, z pewnością powinien ich spróbować i się nie zawiedzie. Myślimy jednak, że można znaleźć trzy razy tańszego pączka, który będzie smakował dobrze. No, ale…raz w roku można zaszaleć!

Test pączków Anny Lewandowskiej

W „Foods by Ann Healthy Store” nie kupimy zwykłych pączków, a takie, które przypominają amerykańskie donuty. Opierają się głównie na mące kokosowej. Spróbowałyśmy tych z matchą (sproszkowaną organiczną zieloną herbatą) oraz z polewą czekoladową i jagodami goji. To, co pierwsze nasuwa się na myśl – nie przypominają one na pewno zwykłych pączków. Ich konsystencja jest zbita, są bardzo treściwe. Mimo tego, są one bardzo smaczne – na pewno jest to świetna alternatywa dla kogoś, kto nie chce naginać diety nawet w Tłusty Czwartek. Mogą rozczarować one jednak kogoś, kto chce sięgnąć po klasyczny słodycz. Ich zaletą jest to, że nie zawierają laktozy i glutenu, wiec są idealne dla osób mających nietolerancję.

Pączki Anny Lewandowskiej:

Czy Anna Lewandowska je MIĘSO? Odpowiedziała

Ile kosztują pączki Anny Lewandowskiej?

Za takiego donuta zapłacimy 6 złotych. To też dość sporo, jednak kupując takiego pączka, spróbujemy z pewnością czegoś, co smakuje zupełnie inaczej niż łakocie z tradycyjnej cukierni.

Podsumowując, zarówno pączki od Magdy Gessler, jak i Anny Lewandowskiej nam smakowały. Są to jednak zupełnie różne smakołyki, które ciężko jest porównać. Ich wadą jest zdecydowanie cena. Na pewno warto spróbować ich chociaż raz, zwłaszcza gdy jesteśmy prawdziwymi łasuchami.

Jakim pączkiem jesteś? FIT pączkiem Ani Lewandowskiej czy WYPASIONYM pączuchem Magdy Gessler? (QUIZ)

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA