Anna Lewandowska (31 l.) chodzi ostatnio niewyspana. Wszystko przez sezon chorobowy – córka trenerki, Klara (2,5 l.) zachorowała. Mama „dyżuruje” przy małej nocami. Stąd zmęczenie i niewyspanie.

Anna Lewandowska pokazuje DUŻY brzuszek w 6. miesiącu i wyznaje, że jej druga ciąża jest inna

Mamy znają to doskonale. Maluszek chory, a mamy czuwają, bo nasze maluchy to nasze skarby. Mamy tę MOC🤰🏼🙏 za mną 3 nocka bez snu – pisze Lewandowska na Instagramie.

Anna pisze, że w opiece nad córką dzielnie pomaga jej Robert. Trenerka pokazuje też, jak leczy Klarę. Trenerka ucieka się do niekonwencjonalnych metod – między innymi stosuje gęsi smalec.

Leczenie naturalnymi metodami opartymi na przepisach naszych babć staje się coraz bardziej popularne. Jendą z takich metod jest okład ze smalcu. Pomoże ci on w walce z kaszlem – pisze Anna na swoim blogu Healthy Plann by Ann.

Czy Anna Lewandowska je MIĘSO? Odpowiedziała

Potem trenerka opisuje sposób, w jaki należy aplikować smalec:

Nałóż smalec z gęsi na klatkę piersiową i powoli wsmaruj w skórę. Przykryj pergaminem i owiń ręcznikiem – pisze.

Czy gęsi smalec jest zdrowy? Jak działa w chorobach dróg oddechowych?

Na stronie poradnikzdrowie. pl znaleźliśmy artykuł na temat zastosowania gęsiego smalcu w chorobach dróg oddechowych i przy katarze:

Gęsi smalec to podobno sprawdzony sposób na przeziębienie. Jeśli męczą cię katar i kaszel, a dodatkowo masz podwyższoną temperaturę, rozpuść smalec gęsi z miodem w gorącym mleku i wypij przed snem. Taką miksturę babcie ze Śląska i podawały osobom przeziębionym, ponieważ ma właściwości rozgrzewające. W lecznictwie ludowym czystym gęsim smalcem smaruje się klatkę piersiową i plecy przed snem. Wówczas rozgrzewa i przynosi ulgę przy uporczywym kaszlu – czytamy na stronie.

Poradnikzdrowie.pl wskazuje też, że ludowe lecznictwo wykorzystuje smalec w leczeniu zapalenia oskrzeli (pije się go po rozpuszczeniu z miodem w goracej wodzie). Podobno smalec działa też na bóle stawów i kręgosłupa – wiecej przeczytacie tutaj.

Jednak nie ma dowodów naukowych, które potwierdzają te właściwości lecznicze smalcu z gęsi, dlatego nie zaleca się go stosować jako jedynej metody leczenia. W przypadku zapalenia oskrzeli należy skontaktować się z lekarzem – zastrzega autor artykułu.

Anna Lewandowska w 5. miesiącu ciąży w BIKINI!

Stosujecie czasem takie babcine metody w leczeniu różnych chorób?

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA