Do makabrycznego znaleziska doszło w Wielkiej Brytanii, na terenie parku przemysłowego w Grays w hrabstwie Essex. W kontenerze ciężarówki znaleziono ciała 38 osób dorosłych i jednego nastolatka. Natychmiast aresztowano kierowcę pojazdu. Na chwilę obecną nie jest wiadome jakiej narodowości były ofiary.

Nowe fakty w sprawie MAKABRYCZNEGO morderstwa z Lublina

Wielka Brytania: W ciężarowce znaleziono 39 ciał

Jak podał do wiadomości zastępca szefa policji Pipp Mills z Essex, brytyjska policja wszczęła dochodzenie w sprawie morderstwa 39 osób znalezionych w kontenerze ciężarówki w Essex w Anglii. Policja sądzi, że ciężarówka przypłynęła na terytorium Wielkiej Brytanii promem z portu Zeebrugge w Belgii do Purfleet w południowo-wschodniej AngliiSłużby ratownicze zostały szybko rozmieszczone w miejscu, w którym znaleziono 39 ciał. Wstępne potwierdzili, że jedna z ofiar jest nieletnia, ale reszta to prawdopodobnie osoby dorosłe. Ciała znaleziono o 1:40 w parku logistycznym położonym ok. 40 km od Londynu. Miejsce, w którym znaleziono kontener z ofiarami jest w tej chwili obstawione przez policję. 

Mills powiedział w oświadczeniu, że wszczęto dochodzenie w sprawie morderstwa, a kierowca ciężarówki, 25-letni mężczyzna z Irlandii Północnej, został aresztowany pod zarzutem „morderstwa” i obecnie pozostaje w areszcie policyjnym.

Na tym etapie nie zidentyfikowaliśmy, skąd pochodzą ofiary ani ich tożsamości, i spodziewamy się, że może to być długi proces – powiedział Mills. To absolutna tragedia i bardzo smutny dzień dla policji w Essex i lokalnej społeczności – dodał. Będziemy nadal współpracować z wieloma innymi agencjami, aby dowiedzieć się, co doprowadziło do tych zgonów – zakończył zastępca  szefa policji Pipp Mills

Premier Wielkiej Brytanii zabrał głos w sprawie 39 ciał w Essex

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson nie ukrywał, że przeraziło go te makabryczne znalezisko. Odniósł się do tragedii na Twitterze, pisząc:

Jestem przerażony tym tragicznym wydarzeniem w Essex. Otrzymuję regularne aktualizacje, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie ściśle współpracować z Essex Police, ponieważ ustalimy dokładnie, co się stało. Moje myśli są z tymi wszystkimi, którzy stracili życie i bliskich  

ZOBACZ WIĘCEJ:

Znamy przyczynę śmierci Dolores O Riordan! Makabryczne odkrycie

Julia Wróblewska wstrząśnięta hejtem po śmierci Piotra Woźniaka-Staraka: To było jak wirus

Brutalne morderstwo w gminie Łososina Dolna. Nie żyje starsza kobieta

Makabryczne znalezisko w Wielkiej Brytanii

Fot.FORUM/Reuters

Makabryczne znalezisko w Wielkiej Brytanii

Fot.FORUM/Reuters

Makabryczne znalezisko w Wielkiej Brytanii

Fot.FORUM/Reuters