Małgorzata Kożuchowska (49 l.) coraz poważniej zaczyna eksperymentować z własnym wizerunkiem. Po roli w filmie „Proceder” aktorka wcieli się w Stanisławę Gierek. Będzie jej partnerował Michał Koterski (40 l.).

Marcin Tyszka pokazał zdjęcie sprzed 25 lat. Pozuje z Kożuchowską i Wolińskim

Małgorzata Kożuchowska zmienia się dla roli

Każda rola w filmie historycznym wymaga specyficznej charakteryzacji. W przypadku Stanisławy Gierek najczęściej komentowanym elementem jej wyglądu była misterna fryzura. W PRL-u plotkowano nawet, że żona pierwszego sekretarza lata układać włosy specjalnie do Paryża. Co ciekawe Stanisława Gierek nie mogła pochwalić się nienaganną sylwetką – przy wzroście 160 nosiła rozmiar 46. Ówczesne projektantki miały z nią nie lada problem, ponieważ często sama próbowała wymyślać swoje stroje, które zupełnie nie pasowały do jej postury.

Małgorzata Kożuchowska w sportowym stroju w młodości. „Jaka fitnesiara cudna!”

Małgorzata Kożuchowska jako Stanisława Gierek

Małgorzata Kożuchowska jako Stanisława Gierek, materiały prasowe Global Studio.

Michał Koterski poszedł o krok dalej i dla roli I sekretarza przytył do roli ponad 15 kilogramów. Koterski przyznał, że waży już ponad setkę, ale jest przekonany, że wysiłek się opłaci, a film nie przejdzie bez echa.

Misiek Koterski wozi syna na przednim fotelu w aucie. W komentarzach dyskusja

Michał Koterski jako Edward Gierek

Michał Koterski jako Edward Gierek, fot. Magdalena Zych / Global Studio

Obraz pod roboczym tytułem „Gierek” ma wejść do kin w 2021 roku. Scenariusz napisali Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś. Za reżyserię odpowiada Michał Węgrzyn.

Małgorzata Kożuchowska pokazała syna. Fani: „Jak on urósł”

Jak słynąca z doskonałego gustu Małgorzata Kożuchowska udźwignie rolę lubującej się w pstrokatych strojach Gierkowej? Pozostaje cierpliwie czekać. Zdjęcia do filmu ruszają 27 lipca na Śląsku.

Wybierzecie się do kina?

Małgorzata Kożuchowska, Marcin Tyszka

Małgorzata Kożuchowska, Marcin Tyszka, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Małgorzata Kożuchowska na ściance

Małgorzata Kożuchowska. fot. Kurnikowski/AKPA

Małgorzata Kożuchowska