Urodzona na Ukrainie Mila Kunis po raz pierwszy opowiada o wojnie w swojej ojczyźnie.

Mila Kunis przekazała 3 miliony dolarów dla Ukrainy

38-letnia aktorka opublikowała w czwartek na swoim Instagramie wideo o rosyjskiej inwazji na Ukrainę i ogłosiła hojną darowiznę.

Królowa Elżbieta II i jej „HOJNA DAROWINA” na rzecz walki Ukrainy z Putinem

Mila i jej mąż, Ashton Kutcher, przekażą 3 milionów dolarów na rzecz Flexport.org i Airbnb.org.

„Urodziłam się w Czerniowcach na Ukrainie w 1983 roku. Do Ameryki przyjechałem w 1991 roku. Zawsze uważałem się za Amerykankę. Dumna Amerykanka. Kocham wszystko, co ten kraj zrobił dla mnie i mojej rodziny. Ale dzisiaj nigdy nie byłam bardziej dumna z bycia Ukrainką” – zaczęła Mila swoją wiadomość wideo.

Ashton, który siedział obok Mili w filmie, wtrącił się: „I nigdy nie byłam bardziej dumna z bycia mężem Ukrainki”.

„Wydarzenia, które rozegrały się na Ukrainie, są druzgocące. Na tym świecie nie ma miejsca na tego rodzaju niesprawiedliwy atak na ludzkość” – dodał Mila. Ashton kontynuował: „I chociaż byliśmy świadkami odwagi mieszkańców kraju, w którym się urodziła, jesteśmy również świadkami potrzeb tych, którzy wybrali bezpieczeństwo”.

Afera po koncercie „Solidarni z Ukrainą”. Justyna Steczkowska: „DZIEWCZYNY JAK MOŻECIE TAK KŁAMAĆ?”

W swoim poście na Instagramie para napisała: „Dzięki GoFundMe ta zbiórka pieniędzy będzie miała natychmiastowy wpływ na wysiłki związane z uchodźcami i pomocą humanitarną. Fundusz przyniesie korzyści Flexport.org i Airbnb.org, dwóm organizacjom, które aktywnie działają w terenie, zapewniając natychmiastową pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Flexport.org organizuje dostawy pomocy humanitarnej do ośrodków dla uchodźców w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji i Mołdawii. Airbnb.org zapewnia bezpłatne, krótkoterminowe mieszkania uchodźcom uciekającym z Ukrainy. Stać po stronie Ukrainy to wspierać Ukraińców”.

 

*EXCLUSIVE* Los Angeles, CA – Ashton Kutcher i Credit line: Phamous / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Mila Kunis i Ashton Kutcher fot. Backgrid USA / Forum