jest „złamana i oszołomiona” rosyjską inwazją na jej ojczyznę. W miniony weekend urodzona na Ukrainie aktorka udostępniła długi post na Instagramie o próbie „przetworzenia wydarzeń”, które właśnie rozgrywają za naszą wschodnią granicą.

Brawo! USA odwołuje koncerty rosyjskich artystów

Mój kraj i ludzie są bombardowani. Przyjaciele i rodzina w ukryciu […] Moja krew i korzenie pochodzą zarówno z Rosji, jak i Ukrainy. Jestem rozdarta na pół, gdy patrzę na rozwijający się horror, niszczenie kraju, przesiedlanie rodzin, całe ich życie leżące wokół nich w zwęglonych fragmentach […] Pamiętam wojnę w ojczyźnie mojego ojca w byłej Jugosławii i historie, które moja rodzina opowiadała o traumie i przerażeniu, których doświadczyli. Wojna. Zawsze wojna – kontynuowała […] Liderzy, którzy nie mogą przynieść pokoju. Niekończący się moloch imperializmu. I zawsze ludzie płacą rozlewem krwi i łzami –  napisała.

Milla Jovovich wspiera swoich rodaków

46-letnia aktorka i modelka podała także link do organizacji pomagających poszkodowanym Ukraińcom. Jovovich urodziła się w stolicy kraju, Kijowie, jako córka Rosjanki i Serbskiego ojca, a większość swojego wczesnego dzieciństwa spędziła w Moskwie, rodzinnym mieście swojej matki.

Oczy świata skierowane są na Seana Penna, który jest aktualnie w Kijowie

W 1980 roku, kiedy miała 5 lat, rodzina opuściła Związek Radziecki i przeniosła się do Londynu, zanim ostatecznie osiedliła się w Los Angeles.

Nie tylko ona opowiedziała się po stronie Ukrainy. Niedawno wypowiedział się na ten temat Ashton Kutcher, którego żona Mila Kunis jest Ukrainką i przeprowadziła się do USA w wieku 7 lat, a także Ryan Reynolds i Blake Lively, którzy również zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc potrzebującym.

Milla Jovovich Fot. OConnor/AFF-USA.com / MEGA / The Mega Agency / Forum

Jovovich i Paul Fot. GIO / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Milla Jovovich Fot. 4CRNS, CPR / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Fot. Forum

Fot. Forum