Maksim Chmerkovskiy (42 l.) wrócił do Polski i jest aktualnie w Warszawie. Amerykańska gwiazda „Tańca z gwiazdami” przyleciała do naszego kraju, aby pomóc ukraińskim uchodźcom po tym, jak poczuł „wyrzuty sumienia”, kiedy uciekł z rozdartego wojną regionu.

Spędziłem trochę czasu w domu […] Widziałem moją rodzinę, widziałem moich przyjaciół, wiesz, oczywiście, spędziliśmy trochę czasu i pracowaliśmy nad konkretnymi możliwościami pomocy […] To się nie skończyło ani nawet nie zwalnia, sytuacja w Ukrainie się pogarsza – powiedział w wideo nagranym w hotelu w Warszawie.

Maksim Chmerkovskiy wrócił do Polski

Maksim Chmerkovskiy czuje wstyd po ucieczce z ojczyzny

W lutym gwiazdor amerykańskiej telewizji znalazł się w pułapce w Kijowie po tym, jak przyleciał z USA, by kręcić tam taneczne show „World of Dance”.

Chmerkovskiy pomaga polskiemu tancerzowi

Chmerkovskiy publikował w mediach społecznościowych aktualizacje dotyczące rosyjskiej inwazji. 2 marca w końcu wylądował w Los Angeles po trudnej podróży, która obejmowała „traumatyzującą” podróż pociągiem z Ukrainy do Polski.

Na lotnisku w Los Angeles i powiedział wtedy dziennikarzom: „Wielkie oklaski dla Polski, ogromne oklaski dla sąsiednich krajów. Sposób, w jaki zostałem potraktowany przez cały proces wyjazdu do Polski, po prostu muszę pokłonić się Polakom”.

Chmerkovskiy, „jestem wdzięczny Polakom z głębi serca”

Teraz Chmerkovskiy współpracuje z polskim tancerzem Jakubem Rybickim, który mocno zaangażował się wpomoc Ukraińcom. Zaś Chmerkovskiy już założył fundację, która zbiera fundusze na pomoc.