Anna Mucha skończyła 40 lat.

Mucha o okrągłych urodzinach mówi w swoim stylu – twierdzi, że ma 18 lat i… 22 lata doświadczenia 🙂 Aktorka, skandalistka, gwiazda, bohaterka jednej z najgorętszych sesji dla Playboya. Zebraliśmy dla Was ciekawostki o Annie Musze.

Anna Mucha – ciekawostki

Mucha urodziła się w Warszawie, 26 kwietnia 1980 roku. Miała 9 lat, gdy zadebiutowała na dużym ekranie. Mucha zagrała wtedy Sabinkę w filmie „Korczak” Andrzeja Wajdy. W 1991 roku dostała swoją pierwsza główną rolę – zagrała Karolinę Szymańską w filmie „Przeklęta Ameryka”. Dwa lata później, w 1993 roku zagrała w filmie „Lista Schindlera” Stevena Spielberga. W 1996 roku zagrała w „Pannie Nikt”, potem dostała rolę w filmie „Chłopaki nie płaczą”, a w 1997 roku w filmie „Młode wilki 1/2”.

NAJLEPSZE fotki Anny Muchy z okazji jej urodzin

Mucha od lat jest związana z serialem TVP2 „M jak miłość”. Jako Magda Marszałek gra w nim od 2003 roku, czyli już 17 lat!

Anna Mucha w 1999 roku

Anna Mucha w 1999 roku, fot. Niemiec/AKPA

Anna Mucha na planie serialu "M jak miłość", 2008 rok

Anna Mucha na planie serialu „M jak miłość”, 2008 rok, fot. AKPA

Anna Mucha zagrała też w wielu kinowych hitach – dostała role w „Koglu-moglu 3”, „Wkręconych” i w „Pitbullu. Nowych porządkach”.

Anna Mucha nie jest zawodową aktorką. Skończyła liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, potem studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Aktorstwa uczyła się przez rok w USA – w 2007 roku poleciała do Nowego Jorku. Uczęszczała na zajęcia z aktorstwa w szkole Lee Strasberga.

Mucha gra także na deskach warszawskich teatrów.

Anna Mucha wzrost, waga

Aktorka mierzy 165 cm. Ma seksowną, kobiecą figurę – w ciągu lat waga Anny Muchy zmieniała się. Po urodzeniu syna w 2014 roku aktorka zrzuciła sporo kilogramów. Pisano, że po metamorfozie waży 53 kg. Boskie kształty Muchy mogli podziwiać czytelnicy „Playboya”. Aktorka pojawiła się na okładce pisma i w gorącej sesji w październiku 2009 roku. Miała wtedy 29 lat.

Anna Mucha na okładce Playboya, 2009 rok

Anna Mucha na okładce Playboya, 2009 rok

Anna Mucha w Playboyu, 2009 rok

Anna Mucha w Playboyu, 2009 rok

 

Anna Mucha w Playboyu

Mucha rozebrała się dla Playboya po powrocie ze Stanów Zjednoczonych. Była już wtedy po rozstaniu z Kubą Wojewódzkim. O sesji Muchy w magazynie dla panów mówiono dużo i głośno. Sama aktorka twierdzi, że po sesji z jej udziałem nie było już takiego numeru pisma.

Anna Mucha w Playboyu – to była NAGORĘTSZA sesja w historii magazynu

Seksowna Anna Mucha

Seksowna Anna Mucha, 2009 rok, fot. Engelbrecht/AKPA

Kontrowersje wokół Anny Muchy

Kilka lat temu głośno było o kontrowersyjnych wypowiedziach Anny Muchy na temat naturalnych futer. Aktorka była zawsze ich miłośniczką, czym naraziła się działaczom broniących praw zwierząt. Muchę za noszenie naturalnych futer krytykowała między innymi Joanna Krupa.

Mucha zawsze słynęła w ostrego, niewyparzonego języka. W 2006 roku odsunięto ją od prowadzenia festiwalu w Gdyni po tym, przed pokazem jednego z filmów powiedziała: „Już nie będę przynudzać, bo na tym filmie i tak pośniecie”. Z kolei jak zapowiadając film Piotra Uklańskiego „Summer love”, który był debiutem reżysera, Mucha powiedziała: „Zaraz zobaczymy, czy lepiej debiutować późno, czy wcale.” Organizator rezygnując ze współpracy z Muchą, zaznaczył, że „formuła prowadzenia, zaprezentowana przez Panią Annę Muchę, nie pasuje do takiego wydarzenia, jakim jest festiwal.”

 

Związki Anny Muchy

Anna Mucha miała 23 lata, gdy zaczęła się spotykać z Kubą Wojewódzkim. Dziennikarz miał wtedy 40 lat. Ich związek trwał do 2007 roku – wtedy Mucha poleciała do Stanów uczyć się aktorstwa. Jeszcze przed wylotem plotkowano, że Mucha zerwała z Kubą.

 

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki, 2003 rok

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki, 2003 rok, fot. Zawada/AKPA

Na festiwalu filmowym w Gdyni w 2006 roku aktorka chodziła za rękę z Michałem Koterskim. Pisano jednak, że Ania i Misiek są przyjaciółmi, a ich prowadzanie się „za rączkę” to tylko chwyt marketingowy.

Anna Mucha i Miachł Koterski

Anna Mucha i Miachł Koterski, fot. Palicki/AKPA

W 2010 roku Mucha zaczęła się spotykać z Marcelem Sorą. Partner aktorki pracował przy produkcji filmów i programów telewizyjnych. Sora ma matkę Polkę i ojca Szweda. Jako dziecko mieszkał w Szwecji, potem przeniósł się do Polski. Marcel i Anna prawdopodobnie nigdy nie zalegalizowali swego związku. Doczekali się dwójki dzieci. W 2011 Mucha urodziła córkę, Stefanię. W 2014 roku na świat przyszedł syn pary, Teodor.

W 2019 roku wybuchła plotka o rozstaniu pary. Anna Mucha nie potwierdziła jej oficjalnie.

Anna Mucha, Marcel Sora

Anna Mucha, Marcel Sora, fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Mucha, Marcel Sora

Anna Mucha, Marcel Sora, fot. Engelbrecht/AKPA