Po długim i burzliwym procesie, który śledizły media na całym świecie, 1 czerwca o godzinie 21:20 czasu polskiego ława przysięgłych ostatecznie stwierdziła, że Amber Heard jest winna zniesławienia Johnny’ego Deppa. Uznano, że zeznania aktorki były fałszywe i przekazywały „oszczerczą implikację”, a Heard ma zapłacić Deppowi 10 milionów dolarów.

Przypominamy, że Depp pozwał Heard, swoją byłą żonę o zniesławienie w związku z artykułem z 2018 roku w „The Washington Post”, w którym aktorka opisała siebie jako „ofiarę przemocy domowej”. Chociaż Johnny nie został wymieniony z nazwiska w artykule, dziś twierdzi, że kosztowało go to utratę budowanej przez lata kariery.

Amber Heard jest niewypłacalna! Zapowiedziała odwołanie

Oburzona Weronika Rosati NIE ZGADZA SIĘ z wyrokiem ws. Amber Heard i Johnny’ego Deppa!

Wyrok zaszokował polską aktorkę Weronikę Rosati, która sama doświadczyła przemocy domowej z rąk swojego ówczesnego partnera, Roberta Śmigielskiego. W 2019 roku Rosati zaskoczyła wszystkich wyznaniem, w którym opowiedziała, że jej ex-partner ją popychał, uderzał w twarz, gdy była w zaawansowanej ciąży z ich córką Elizabeth oraz już po narodzinach dziecka. Twierdziła, że była ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej i werbalnej. Ostatecznie sprawa trafiła na policję i do sądu, jednak w 2020 roku Śmigielski wywalczył sądowy zakaz publicznego wypowiadania się przez aktorkę na temat ich trudnych relacji w czasie trwającego postępowania. W złożonym pozwie o ochronę dóbr osobistych uzasadniał, że wypowiedzi Weroniki Rosati wpływają nie tylko na jego życie osobiste, ale także zawodowe. Z kolei Rosati w maju 2021 roku postanowiła zaskarżyć wyrok do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Niewątpliwie proces Heard vs. Depp obudził w niej nieprzyjemne wspomnienia ze swojej własnej burzliwej wojny z ex-partnerem. Weronika Rosati postanowiła skomentować wyrok i w rozmowie z Faktem wyznała, że decyzja ławy przysięgłych jest dla niej szokiem:

Wyrok jest szokujący. Wczorajszy werdykt to czarny dzień dla ofiar przemocy domowej na całym świecie.

Jednocześnie aktorka polajkowała post z oświadczeniem na Instagramie Amber Heard, w którym Heard ubolewa nad werdyktem i zasłania się dobrem innych kobiet oraz robi z siebie ofiarę systemu.

Sonda

poll-violet

Głośny proces Amber Heard i Johnny'ego Deppa dobiegł końca, a ława przysięgłych wydała werdykt - Amber Heard jest winna zniesławienia ex-męża. Cieszycie się z wyroku?

1

TAK!!! Johnny odzyskał dobre imię

2

NIE, Amber powinna była wygrać

Weronika Rosati złożyła SKARGĘ do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Chodzi o zakaz wypowiadania się w sprawie przemocy

scena z: Weronika Rosati, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Weronika Rosati, fot. Filip Radwański/AKPA

scena z: Weronika Rosati, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Weronika Rosati zawarła UGODĘ z Robertem Śmigielskim. „Zawarta w trosce o najlepszy interes dziecka”

scena z: Weronika Rosati, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Weroniks Rosati została zdradzona

Weronika Rosati, SK:, Gala zamknięcia 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, , Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2019.

Weronika Rosati w białej sukience, fot. Forum

Weronika Rosati/fot. FORUM

Weronika Rosati na ściance

Weronika Rosati/fot. FORUM

Weronika Rosati na ściance

Weronika Rosati/fot. AKPA