Kazik Staszewski jest autorem piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój”, w której nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10. kwietnia, gdy z powodu epidemii zakazano odwiedzania takich miejsc. Trafiła ona na pierwsze miejsce Listy Przebojów Trójki. Notowanie jednak zniknęło.

Wojciech Mann ODCHODZI z radiowej Trójki

Piosenka Kazika wygrała Listę Przebojów Trójki, notowanie zniknęło

Informacja o tym, że piosenka wygrała notowanie, szybko zniknęła ze strony Polskiego Radia. Stacja została oskarżona o cenzurę.

Głos zabrał wydawca płyt Kazika, Sławomir Pietrzak.

Dowiemy się więcej, jeśli w poniedziałek ktoś wyleci z Trójki, bo pozwolił, żeby Kazik wygrał listę przebojów. (…) Jeśli ktoś z politycznego rozdania znów będzie decydował, co można grać w radiu, i usuwał Kazika, to będzie koniec tej rozgłośni – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

Trójka wydała oświadczenie, w którym czytamy, że podczas głosowania został złamany regulamin i dlatego zostało unieważnione.

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze – poinformował dyrektor radia i redaktor naczelny Tomasz Kowalczewski.

Anna Gacek ZWOLNIONA z radiowej Trójki – po 19 latach żegna się z rozgłośnią

Sprawę skomentował Joachim Brudziński, europoseł, były szef MSWiA :

Atakowanie PJK (premier Jarosław Kaczyński – red.) za to, że w 10-tą rocznicę największej katastrofy jaka spotkała nasz Naród po 1945 roku, złożył wieniec pod pomnikiem swojego brata oraz na Jego symbolicznym grobie na Powązkach jest czymś barbarzyńskim. Nieważne czy krytykują go Donald Tusk, pisarka i scenarzystka Ilona Łepkowska czy muzyk Kazik Staszewski, ale zdejmowanie z @RadiowaTrojka informacji o wygranej #lpp3 piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń.

Głos zabrał również kompozytor Zbigniew Preisner. Poinformował o tym, że wypowiedzenie złożył Marek Niedźwiecki. Z Trójką związany był od 1981 roku.

Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam zniewolony umysł – zakończył swój wpis.

Dziennikarz Polsat News, Jakub Mejer poinformował na Twitterze, że dyrektor stacji kazał podpisać się pod listem, że piosenka Kazika wygrała przez pomyłkę. Po tym jak dziennikarz Bartosz Gil odmówił, został zawieszony w pracy.

Jaki był powód ZWOLNIENIA Anny Gacek z radiowej Trójki? Dziennikarka straciła pracę w trybie natychmiastowym

Kazik Staszewski

Kazik Staszewski fot. Piętka Mieszko/AKPA

Kazik Staszewski

Kazik Staszewski fot. Podlewski/AKPA

Rocznica katastrofy smolenskiej na Placu Pilsudskiego

Warszawa. 10.04.2020, 10 rocznica katastrofy smolenskiej na Placu Pilsudskiego, n/z: Jaroslaw Kaczynski fot.  Aleksiej Witwicki / Forum

Marek Niedźwiecki Kazik

Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki fot. Krzemiński Jordan/AKPA