Kazik Staszewski (57 l.) stał się bohaterem jednych z największych medialnych afer ostatnich miesięcy. Poszło o piosenkę artysty, „Twój ból jest lepszy niż mój”, która tydzień temu wylądowała na 1. miejscu Listy Przebojów radiowej Trójki.

Zobacz: Marek Niedźwiecki ODCHODZI z Trójki po 35 latach. Wspierają go polscy muzycy

Awans kawałka punktującego prezesa rządzącej partii wywołał reperkusje, których ogromnej skali nikt chyba nie przewidywał. W ciągu kilku dni z Trójką pożegnali się najlepsi dziennikarze, często związani z programem od kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat.

Cierpiąca w ostatnich latach na kryzys wizerunkowy Trójka została dosłownie zaorana.

Kazik Staszewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o piosence „Twój ból jest lepszy niż mój”

Sam Kazik Staszewski do tej pory nie komentował tego, co wydarzyło się w związku z jego piosenką o wizycie Kaczyńskiego na Powązkach. Dopiero tydzień po 1998 notowaniu listy muzyk zabrał głos. W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF, wokalista przyznał, że zamieszanie wokół kawałka dało mu promocję, za którą normalnie płaci się miliony złotych.

Zobacz też: Marcin Kydryński i Hirek Wrona również odchodzą z Trójki

Kazik zdradził, jakie były kulisy powstania piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój”. Muzyk był zwyczajnie oburzony tym, co wydarzyło się 10 kwietnia – gdy obowiązywał zakaz wchodzenia na cmentarz powązkowski.

Teksty zostały napisane w ostatnich dwóch miesiącach. I nie mogło się tam nie znaleźć wydarzenie, które mnie osobiście bardzo zbulwersowało, czyli wizyta prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu. Była to rzecz, która mnie bardzo poruszyła i nie tylko mnie. Mam wrażenie, że bez względu na opcję polityczną każdy odczuł gruby nietakt w tego rodzaju zachowaniu – mówi Staszewski.

Czy ktoś myślał, że takie zachowanie będzie niezauważone? Musiałem o tym napisać piosenkę – mówi muzyk.

Kto zastąpi Marka Niedźwieckiego w liście przebojów Trójki?

Zdaniem Kazika kawałek „Twój ból…” jest piosenką o równości wobec prawa.

Staszewski, który po aferze w Trójce zakazał puszczania swojej piosenki na falach tej stacji dodał, że dziękuje za poparcie muzykom, dziennikarzom i politykom:

Natomiast szczerze mówiąc takiego poparcia nie potrzebuję – wyjaśnił Staszewski.

Kazik Staszewski skontaktował się z Polskim Radiem i ŻĄDA natychmiastowego usunięcia jego piosenki z listy przebojów Trójki

Kazik Staszewski o wyborach prezydenckich

Kazik dodał, że w zbliżających się wyborach będzie głosował na kandydata opozycji nie ze względu na sympatie polityczne, ale dlatego, że 0 jego zdaniem – cała władza nie powinna się skupiać w jednym ręku:

Losowo zagłosuję. Wszyscy oni się nie nadają – podsumował kandydatów Kazik.

Staszewski dodał też, że nie zamiaru iść na wojnę z PiS-em:

Nie pójdę na wojnę przeciwko PiS, ponieważ wojna jest złem samym w sobie. Natomiast mam nadzieję, że takie irracjonalne zachowania, które w jakiś sposób wywołałem, w końcu doprowadzą do opamiętania jedną i drugą stronę. (…) Bardziej bym chciał, żeby moje dokonania skłaniały ludzi do jednoczenia się – powiedział Kazik Staszewski.

 

KAZIK – Twój ból jest lepszy niż mój

scena z: Kazik Staszewski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Rafał Didi Diduch, Kazik Staszewski, Janusz Grudziński, Wojciech Jabłoński, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Kazik Staszewski, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA