W piątek Krzysztof Czabański ogłosił korespondencyjne głosowanie w sprawie odwołania prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego. Rada Mediów Narodowych opowiedziała się za jego dymisją. Wczoraj na konferencji Andrzej Duda podpisał też nowelizację, która daje Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu 1,95 mld zł rekompensaty abonamentowej.

NOWY film braci Sekielskich:Kurski nie przykryje tego, CO POKAŻEMY

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej

Jak podają wirtualnemedia.pl, wszyscy członkowie RMN zagłosowali za odwołaniem prezesa TVP: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Juliusz Braun, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny.

Zanim zapadła decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu nowelizacji ustawy abonamentowej, Jacek Kurski oddał się do dyspozycji głowy państwa. Wystosował list do prezydenta Polski.

Mimo wszystko bardziej od samego siebie kocham Telewizję Polską, Polskę. Pan prezydent otrzymał mój list, jeżeli tylko wyrazi jakąkolwiek sugestię co do mojej osoby, jestem do dyspozycji i nie muszę być prezesem telewizji. Ważne jest to, żeby media miały finansowanie.

Nieoficjalna wiadomość jest taka, że prezydent Andrzej Duda zażądał odwołania Jacka Kurskiego w zamian za podpisanie ustawy o finansowaniu mediów publicznych.

Jacek Kurski wziął ślub! Jego żona rozwiodła się… 2 TYGODNIE temu!

Jacek Kurski jest prezesem Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku.

scena z: Joanna Kurska, Jacek Kurski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Jacek Kurski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Jacek Kurski, SK:, , fot. Gałązka/AKPA