Kate Middleton i książę William ujrzeli dziś ich pierwszy oficjalny wspólny portret. Książę i księżna Cambridge byli na uroczystości odsłonięcia portretu. 40-letni William i Kate pojawili się w Muzeum Fitzwilliam na Uniwersytecie w Cambridge w samym sercu Cambridge, gdzie zaprezentowano obraz.

TAK księżna Kate upamiętniła swoją teściową

Kate Middleton i książę William – pierwszy oficjalny wspólny portret

Dzieło zostało zamówione w 2021 roku przez Cambridgeshire Royal Portrait Fund, który jest prowadzony przez Cambridge Community Foundation. Obraz został namalowany przez wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego artystę portretowego Jamiego Coretha.

Portret niezgody

To był najbardziej niezwykły przywilej w moim życiu, że zostałem wybrany do namalowania tego obrazu – powiedział Coreth. Chciałem pokazać Ich Królewskie Wysokości w sposób, w którym wydają na zrelaksowanych i przystępnych. A zarazem eleganckich i dostojnych.

Księżna Kate w sukience identycznej do tego księżnej Diany

Kate ma na sobie szmaragdową sukienkę autorstwa The Vampire’s Wife, którą miała na sobie podczas wizyty pary w Dublinie w marcu 2020 roku, a do tego czółenka pod kolor Manolo Blahnika. William jest zaś ubrany w ciemny garnitur i niebieski krawat.

Niestety w sieci pojawiły się komentarze. Jedne głoszą zachwyt, inne krytykę. Internauci zarzucają autorowi brak autentyczności i podobieństwa. Inni śmieją, że z ustawienia pary. A jakie jest wasze zdanie?

Kate Middleton, książę William Fot. James Whatling / MEGA / The Mega Agency / Forum

Księżna Kate i książę William fot. PA Images / Forum

Kate i William w Szkocji

Kate i William w Szkocji fot. PA Images / Forum