Roksana Węgiel pierwsze kroki na scenie stawiała jako 13. letnia brunetka w programie The Voice Kids, a przepustką do wielkiej kariery okazała się jej wygrana w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w 2018 roku. Od tamtej pory życie młodej gwiazdy zmieniło się nie do poznania.

Ojciec Roxie Węgiel blokował jej karierę i kontrolował finanse?! Szokujące ustalenia sądu

Roksana Węgiel ODRZUCIŁA ofertę występu na Eurowizji!

Teraz Roksana Węgiel nie tylko realizuje się zawodowo w świecie muzyki, ale i również na parkiecie „Tańca z Gwiazdami”, gdzie fani co tydzień wspierają wokalistkę. W internecie po każdym występie młodej gwiazdy huczy od zachwytu widzów. Nie tylko oni pokochali jej talent, jury również nie oszczędza słodkości artystce.

Internauci ONIEMIELI z zachwytu po występie Kevina Mgleja z Roksaną Węgiel w TZG: „Ogromny szacun”

Roksana Węgiel rozwija także szczęśliwe życie miłosne u boku Kevina Mgleja, z którym jest zaręczona. Choć jej związek początkowo wzbudził wiele kontrowersji, teraz fani wokalistki zaczęli powoli akceptować jej partnera. Jednocześnie kariera muzyczna Roxie nie idzie w zapomniane. Artystka stale się rozwija i niebawem wyruszy w trasę koncertową. Ostatnio jednak wyjawiła, że miała pewną szansę, z której nie skorzystała.

Matka syna Kevina Mgleja OSTRO reaguje na komentarz Roxie Węgiel o alimentach!

W wieku 16. lat Roksana Węgiel otrzymała ofertę udziału w Eurowizji ze stacji TVP. Nie zdecydowała się jednak wystąpić w konkursie, choć kilka lat wcześniej wygrała Eurowizję Junior. Jak się okazało, powodem była zła piosenka, którą zaproponowała jej stacja. Jednocześnie Roxie nie mówi nie udziałowi w wielkim konkursie Eurowizji, uważa jednak, że musi mieć do tego idealny utwór.

Nie czułam się na to gotowa. W wywiadach wiele razy wspominałam, że muszę mieć świetną piosenkę i wtedy mogę startować w Eurowizji dorosłej. Ale to musi być naprawdę piosenka, która mnie niesamowicie poruszy. […]  To było zbyt popowe w kontekście Eurowizji. Wiadomo, Eurowizja to też są hity przebojowe, aczkolwiek ja tam bym nie mogła się wykazać wokalnie, a na tym mi zależy – mówiła w rozmowie z „Pomponikiem” Roksana Węgiel.

 

Roksana Węgiel, Kevin Mglej, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Roksana Węgiel, Kevin Mglej, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Roksana Węgiel, Michał Kassin, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Roksana Węgiel, Kevin Mglej, fot. Baranowski/AKPA