Christine Baumgartner, była żona Kevina Costnera, nie zamierza skąpić swoim dzieciom luksusów pomimo rozwodu. Projektantka torebek poprosiła sąd o przyznanie jej prawie 200 000 dolarów miesięcznie na utrzymanie trójki dzieci, aby mogli zachować ten sam standard życia, gdy są pod jej opieką.

„Według sądu, wsparcie dziecka musi być na tyle wysokie, żeby dzieci, będąc z Christine, żyły stylem życia zbliżonym do tego, który cieszą się, kiedy są z ojcem,” napisał zespół prawników Baumgartner w piśmie złożonym przed rozprawą 31 sierpnia, według informacji od Us Weekly.

„Polecenie sądowe musi pozwolić dzieciom na wsparcie na poziomie odpowiadającym znaczącemu majątkowi Kevina, nawet jeśli ten poziom wsparcia poprawi standard życia Christine.” Zespół prawników Baumgartner powiedział, że dzieci – Cayden, 16 lat, Hayes, 14 lat, i Grace, 13 lat – powinny mieszkać w „porównywalnym domu” do tego, który posiada Costner, gdy są pod opieką matki.

Była żona Kevina Costnera walczy o każdy grosz

Ponadto, prawnicy matki trójki dzieci napisali, że dzieci powinny mieć możliwość wyjazdów na „porównywalne wakacje”, w tym w prywatnych samolotach.

„Ponieważ dzieci latają prywatnymi samolotami na luksusowe wakacje, kiedy są z ojcem, Kodeks Rodzinny nakazuje, że Kevin powinien płacić wystarczające wsparcie dziecka Christine, aby dzieci mogły wyjeżdżać na porównywalne wakacje, kiedy są z nią,” stwierdzili jej prawnicy w piśmie. „W tym przypadku, wsparcie na dzieci w wysokości 175 057 dolarów miesięcznie, które Christine prosi, nie będzie wystarczające, aby odtworzyć styl życia Kevina, ale będzie wystarczające, aby pozwolić jej zapewnić dzieciom styl życia zbliżony do jego.”

Kevin Costner „chce upokorzyć” swoją eks. Chce rozpętać „prawdziwe piekło”

W ostatni weekend Kevina Costnera, był widziany, jak opuszczał kosztowny samolot typu G5, który można wynająć za godzinową stawkę między 8 500 a 11 500 dolarów, na lotnisku w Santa Barbara.

Luksusowa podróż gwiazdy z Szkocji miała miejsce kilka dni po oskarżeniach Baumgartner, 49 lat, o ukrywanie swojego majątku w trakcie trwającego rozwodu. W zeszłym tygodniu modelka poprosiła sąd o zobowiązanie zwycięzcy Oscara do dostarczenia dokumentów związanych z jego przedsiębiorstwami, zgodnie z dokumentem sądowym uzyskanym przez People. Baumgartner twierdzi, że majątek jej byłego męża wzrósł czterokrotnie do 400 milionów dolarów w ciągu 18 lat małżeństwa.

Małżonka Kevina Costnera znów uderza mówiąc, że 212 tys. złotych miesięcznych alimentów to za mało

Christie złożyła pozew w maju, powołując się na „nie do pogodzenia różnice”. Od tego czasu trwa  kontrowersyjna batalia o wsparcie dziecka, wydatki i majątek. W lipcu sędzia nakazał 68-letniemu aktorowi płacić swojej byłej żonie 129 755 dolarów miesięcznie na wsparcie trójki dzieci, chociaż początkowo poprosiła sąd o 248 000 dolarów miesięcznie.Aktor został również zobowiązany do pokrycia kosztów adwokatów w wysokości 200 000 dolarów i kosztów związanych z ekspertyzami w wysokości 100 000 dolarów.

Baumgartner musiała dostosować się do ich intercyzy  z 2004 roku i wyprowadzić się ze wspólnego domu rodzinnego do 31 lipca.