Po długim i burzliwym procesie, który śledziły media na całym świecie, 1 czerwca o godzinie 21:20 czasu polskiego ława przysięgłych ostatecznie stwierdziła, że Amber Heard jest winna zniesławienia Johnny’ego Deppa. Uznano, że zeznania aktorki były fałszywe i przekazywały „oszczerczą implikację”, a Heard ma zapłacić Deppowi 10 milionów dolarów.

Oburzona Weronika Rosati NIE ZGADZA SIĘ z wyrokiem ws. Amber Heard i Johnny’ego Deppa!

Siostra Amber Heard PRZERYWA MILCZENIE po przegranym procesie

Wśród świadków zeznających na korzyść Heard była jej siostra Whitney Heard Henriquez, która przed sądem zeznawała, że była świadkiem, jak Depp stosuje przemoc fizyczną wobec żony. Opisała też zajście, które miało mieć miejsce w 2015 roku, podczas którego Johnny Depp miał zaatakować nie tylko Amber, ale również Whitney:

Johnny był wtedy pijany. Stwierdził, że to Amber ponosi winę za jego romans. W pewnym momencie znalazłam się między nimi. Nagle poczułam mocne uderzenie w plecy. Amber rzuciła się na Johnny’ego krzycząc, żeby nie bił jej siostry. Kiedy do akcji wkroczył jeden z ochroniarzy, zobaczyłam, że Johnny chwycił Amber za włosy, po czym wielokrotnie uderzył ją w twarz – relacjonowała siostra aktorki.

I choć podczas długiej batalii w sądzie udało się udowodnić, że przeważająca część zeznań Heard oraz jej świadków była fałszywa, a dowody sfabrykowane, siostra aktorki nadal trzyma jej stronę. W opublikowanym na Instagramie oświadczeniu wyraziła solidarność z przegraną i zapewniła, że wciąż stoi za siostrą murem:

Nadal stoję przy tobie, siostrzyczko. Wczoraj, dziś i jutro zawsze będę z ciebie dumna za to, że stanęłaś w obronie siebie, za to, że zeznawałaś zarówno tutaj w Wirginii, jak i w Wielkiej Brytanii, i za to, że jesteś głosem tak wielu osób, które nie mogą mówić o rzeczach, jakie dzieją się za zamkniętymi drzwiami. Wiedziałyśmy, że to będzie ciężka bitwa i że karty są ułożone przeciw nam. Ale mimo wszystko wstałaś i przemówiłaś. Jestem zaszczycona, że mogłam zeznawać w twoim imieniu i zrobiłabym to milion razy, ponieważ wiem, co widziałam i ponieważ prawda jest zawsze po twojej stronie. Tak mi przykro, że nie znalazło to odzwierciedlenia w decyzji podjętej przez ławę przysięgłych, ale nigdy się nie poddam, podobnie jak nikt, kto stoi po twojej stronie. Na zawsze u twego boku.

Biorąc pod uwagę krążące plotki o tym, że Amber Heard planuje złożyć apelację od wyroku, być może jej siostra będzie jeszcze miała szansę ponownie „stanąć po jej stronie”.

Sonda

poll-violet

Głośny proces Amber Heard i Johnny'ego Deppa dobiegł końca, a ława przysięgłych wydała werdykt - Amber Heard jest winna zniesławienia ex-męża. Cieszycie się z wyroku?

1

TAK!!! Johnny odzyskał dobre imię

2

NIE, Amber powinna była wygrać