Karawan z trumną opuściła Balmoral o godzinie 10:00 11 września 2022 roku. Ciało Królewskiej Mości przewiezion0 do Edynburga do Pałacu Holyroodhouse.

Król zabronił Meghan Markle przyjazdu do Balmoral, by pożegnać się z królową

12. września 2022 roku po południu na dziedzińcu Pałacu Holyroodhouse została uformowana procesja, aby przewieźć trumnę do katedry św. Idziego w Edynburgu. Król i członkowie rodziny królewskiej wzięli udział w procesj i w nabożeństwie w katedrze św. Idziego, aby odebrać trumnę.

13 września po południu trumna z królową odleciała ze Szkocji samolotem Royal Air Force z lotniska w Edynburgu, przylatując na lotnisko RAF (and. Royal Air Force) w Northolt później tego samego wieczoru. Trumna towarzyszyła w podróży córce królowej, księżniczce Annie.

Fot: Phil Wilkinson/The Scotsman / PA Images / Forum

Fot: Phil Wilkinson/The Scotsman / PA Images / Forum

Królowa Elżbieta II w ostatniej drodze do Windsoru

Następnie trumna została przewieziona drogą lądową do Pałacu Buckingham, aby spoczęła w Sali Łukowej. 14. września trumna została przeniesiona w procesji na bryczce Królewskiej Artylerii Konnej Królewskiej Artylerii Konnej z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminster, gdzie królowa była w Westminster Hall do rana Pogrzebu Państwowego.

Książę Harry nie radzi sobie ze śmiercią królowej

Przed rozpoczęciem podróży do Londynu trumna królowej znajdowała się w zamku Balmoral w Szkocji. Ta posiadłość, od dawna była ulubionym miejscem na ucieczkę Jej Królewskiej Mości. To właśnie tam przebywała, gdy jej zdrowie gwałtownie się pogorszyło niedługo przed jej śmiercią 8. września.

Fot: Phil Wilkinson/The Scotsman / PA Images / Forum

Królowa Elżbieta straciła ukochanego pieska - dostała go, gdy książę Filip przebywał w szpitalu

Królowa Elżbieta straciła ukochanego pieska – dostała go, gdy książę Filip przebywał w szpitalu

Królowa Elżbieta fot. Reuters / Forum