Podczas domowej kwarantanny można znaleźć wiele sposobów na zabicie nudy. Wydaje nam się jednak, że najwięcej osób decyduje się na nadrabianie filmowych i serialowych zaległości, zwłaszcza na Netfliksie. I tu pojawia się i plus i minus.

Magdalena Różczka pracuje w SZAFIE podczas kwarantanny. Musisz to zobaczyć!

Netflix ogranicza jakość treści dla Europy

W związku z tym, że wiele platform streamingowych jest teraz nadzwyczaj obciążonych, podjęto kroki, by usprawnić ich działanie. Netflix wprowadził zatem ograniczenie jakości przesyłania strumieniowego swoich treści dla użytkowników z Europy. Potrwa to 30 dni. Jest to odpowiedź na wezwania Unii Europejskiej do dostawców usług strumieniowych, aby zwracali uwagę na zapychanie sieci oraz wpływ na działanie łącz internetowych.

Ograniczy przepływność wszystkich naszych streamów w Europie na 30 dni. Szacujemy, że ograniczy to nasz ruch o 25 proc., a jednocześnie utrzyma dobrą jakość obrazu – informuje Netflix w oświadczeniu prasowym.

Marta Manowska jest załamana, bo NIE MOŻE pracować. Dziennikarka przebywa na kwarantannie

Netflix Party – jak działa wtyczka?

O Netlflixie jest głośno z jeszcze jednego powodu. Drugim z nich jest wtyczka Netflix Party, która umożliwia oglądanie jednej produkcji przez kilka osób w tym samym czasie. A to wszystko bez wychodzenia z domu! Choć pojawiła się już kilka lat temu, to dużą popularnością cieszy się właśnie teraz, kiedy wyjścia z domu są, a przynajmniej powinny być, ograniczane do minimum. Jak to działa Netflix Party?

Wtyczkę należy pobrać ze strony internetowej Netflix Party, zainstalować, a następnie zalogować się (za pomocą przeglądarki Google Chrome) do Netfliksa.

Dokument o Taylor Swift na NETFLIXIE. Wbiła szpilę Kanye Westowi

Po zainstalowaniu wtyczki, w prawym górnym rogu przeglądarki pojawia się ikonka NP. Wystarczy na nią kliknąć, a następnie Start Party. Wówczas otrzymamy wygenerowany adres URL, który trzeba wysłać do wszystkich osób, które będą uczestniczyć w seansie.

Wtyczka daje nie tylko możliwość wspólnego oglądania, ale także komentowania. Na ekranie wyświetla się okno czatu – tu można rozmawiać ze znajomymi, wysyłać GIF-y, czy screeny. Na czacie pojawia się także informacja o tym, że ktoś wciśnie pauzę, cofnie lub przewinie odtwarzany film/serial/program. Do tego ma dostęp każdy z widzów, ale można ustawić, że tylko jedna osoba może sterować seansem.

ZOBACZ TEŻ:

Wojtek Szczęsny zażartował sobie z Anny Lewandowskiej podczas kwarantanny

Kourtney Kardashian podczas domowej kwarantanny jest jak każda z nas. W piżamach i nie umytych włosach

Zdjęcia do „Przyjaciół” PRZEŁOŻONE. Przez koronawirusa

Netflix Party - jak działa wtyczka?

fot. iStock

Netflix Party - jak działa wtyczka?

fot. iStock