Wojtek Szczęsny razem z pozostałymi zawodnikami Juventusu Turyn jest objęty kwarantanną – okazało się, że jeden z piłkarzy jest zarażony koranwirusem. Natomiast nie przeszkadza to w udzielaniu wywiadów – oczywiście na odległość. Pojawił się w filmie na kanale YouTube –  „Foot Truck”.

Wywiad z Wojtkiem Szczęsnym

Marina Łuczenko-Szczęsna modli się o powrót i zdrowie Wojtka

Szczęsny opowiedział o sytuacji w klubie. Zdradza, że wszyscy zawodnicy chcieliby uciec z Włoch, ale nie mogą.

Każdy zawodnik Juve był przejęty sytuacją, ale paniki nie było. Z kolej ja wciąż czekam na wyniki badań, ale czy będę miał wynik pozytywny czy negatywny, to wiele nie zmienia, bo i tak mam narzuconą kwarantannę domową. (…) każdy chciał stąd uciekać, jak tylko się dowiedzieliśmy, że jest taka sytuacja, ale generalnie od klubu mamy nakaz bycia tutaj. Tym bardziej, że nie wiemy kiedy zaczniemy treningi – powiedział Szczęsny.

View this post on Instagram

TEAM!!! ⚪️⚫️❤️ Juve-Inter 2:0 🔥🔥🔥

A post shared by Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1) on

Broni także zachowania Włochów w stosunku do koronawirusa. Uważa, że nie podeszli do tego lekkomyślnie.

Od kiedy Lombardia została ogłoszona strefą czerwoną to o korek na ulicy nie musiałem się bać. Już były naprawdę pustki. Było około 70% mniej ludzi na ulicach, było już dziwnie pusto, w tej chwili nie ma nikogo. Wszystkie akcje były o jeden, dwa tygodnie za późno po prostu. Wszystko powinno być wyprzedzone, tak jak to na szczęście było w Polsce. Po to ma być teraz ta kwarantanna, żeby przestało się to rozpowszechniać – tłumaczy Wojtek.

Polskie gwiazdy zostały w domu – gotują, czytają, szaleją z dziećmi – ZOBACZCIE!

Prowadzący zapytali Wojtka Szczęsnego, jak wyglądają ich treningi podczas kwarannany. Odpowiedź jest zaskakująca!

A jak Ci powiem, że trenerzy dzwonią do nas na FaceTime i prowadzą treningi indywidualne, to mi uwierzysz? Jak się dowiedzieliśmy po pierwszym dniu, że nagle do wszystkich zaczęli dzwonić trenerzy na FaceTime i robić im treningi, to ja mówię „ja mam płytę Ani Lewandowskiej, ja z Anią zrobię trening” – śmieje się Szczęsny.

View this post on Instagram

While we keep worrying about our families and loved ones, praying that they won’t be affected by the virus ,we keep asking ourselves how and why this happened. Questions we may never find answers to. But we also wonder about the future. How will this affect our society? Will things get back to normal? And it made me think… One might consider himself unlucky to be in Italy in this moment – the country hit hardest by the virus. But I don’t agree. I feel lucky to here because I know this is a country that will beat this virus with unity and passion that Italians are famous for. For generations to come kids all over the world will study an incredible history of this country. They will learn about its beautiful art, its unique architecture, fashion, delicious food etc. Nowhere in the history books will you find anything about Covid-19. Because Italy is bigger, better and stronger than this virus. So while I terribly miss my family and pray for their well-being I’m proud to share this difficult moment with the people of Italy. Stay strong Italy, andrà tutto bene! 🇮🇹

A post shared by Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1) on