Cezary Kucharski były manager Lewandowskiego usłyszał zarzuty ws. gróźb stosowanych wobec piłkarza w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Miał szantażować Roberta, że ujawni nieprawidłowości podatkowe,żądając  za to 20 milionów euro.

Robert Lewandowski i Cezary Kucharski – rozmowa

Business Insider Polska ujawnił nagranie rozmowy Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim, które odbyło się w Restauracji Baczewski przy alei Christiana Szucha w Warszawie. Odbiło się szerokim echem!

Jak podaje „Business Insider Polska„, podobno były agent piłkarza mówił, że „czuje, że tyle właśnie kosztuje jego spokój” i za 20 mln euro „będzie do końca życia chronił Lewandowskiego i jego żonę przed ujawnieniem, że są oszustami podatkowymi”. Nagranie było kluczowym dowodem w zatrzymaniu Kucharskiego.

Robert Lewandowski i Cezary Kucharski

Robert Lewandowski nowym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Fot Grazyna Myslinska / Forum

Były manager Lewego wytłumaczył, że podaną sumę podpowiedział mu niemiecki dziennikarz z tygodnika „Der Spiegel„, Rafael Buschmann.

Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie. O tym, co się dzieje. Z twojej historii usłyszał. To powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek. Proszę cię – odpowiedział Robert.

Następnie Kucharski twierdzi, że podaną sumę podpowiedział mu też jego były wspólnik Maik Barthel.

Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań! – śmieje się Lewandowski. 

Premier Donald Tusk oraz Robert Lewandowski i Cezary Kucharski

Premier Donald Tusk oraz Robert Lewandowski i Cezary Kucharski fot. Artur Chmielewski / FORUM

Prawnicy Cezarego Kucharczyka przesłali oświadczenie redakcji Onetu:

W związku z medialnymi doniesieniami o zatrzymaniu pana Cezarego Kucharskiego, wyjaśniamy, że obecnie czynności z panem Kucharskim zakończyły się i przebywa on w domu. (…)

Ostatecznie prokuratura wręczyła panu Cezaremu postanowienie o zastosowaniu środków wolnościowych w tym poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln zł.

Czytamy, że o 6 rano przeszukano mieszkanie ich klientowi, zabrano również dzieciom komputery, które miały służyć do nauki on-line. Zapowiadają wniesienie  środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest wyjątkowo wysoka.

 

Cezary Kucharski, Anna Lewandowska. Fot. Piętka Mieszko/AKPA