Zenon Martyniuk to polski piosenkarz i muzyk wykonujący muzykę z gatunku disco polo. Od blisko 34 lat jest związany z zespołem „Akcen”, który w 1989 roku założył z Mariuszem Anikiejem. Dzięki swojej popularności i wieloletniej obecności na scenie jest nazywany „Królem Disco Polo”. Choć wiele osób niechętnie podchodzi do tego gatunku muzycznego (lub wstydzi się przyznać), to takie hity jak „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los” zna każdy.

Zenek Martyniuk o tych, którzy krytykują disco polo

Zenek Martyniuk obrzucony jajkami na scenie

Zenek Martyniuk regularnie jeździ po Polsce, dając koncerty na festiwalach i festynach, a na jego występy przybywają prawdziwe tłumy fanów. Niestety, tym razem spotkała go bardzo nieprzyjemna sytuacja, przez którą niemal zakończył koncert.

Okazuje się, że w trakcie występu we Włodawie, któy odbył się kilka dni temu, doszło do incydentu z udziałem osoby z publiczności – Zenon Martyniuk i członkowie jego zespołu zostali obrzuceni jajkami! Muzyk natychmiast przerwał występ i zwrócił się do widowni ze sceny, nie kryjąc rozczarowania:

Koncertów, w trakcie ponad 30-letniej kariery, zagraliśmy bardzo dużo. Ale pierwszy raz się nam zdarzyło tu, we Włodawie, że ktoś rzucił jajkami. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim czymś, a zagrałem kilkanaście tysięcy koncertów.

Następnie przyznał, że cała sytuacja całkowicie zepsuła mu humor i nie ma ochoty kontynuować występu. Ostatecznie dokończył koncert ze względu na obowiązujacą go umowę, jednak jak podkreślił „będzie to smutny koncert”:

Chętniej bym zakończył i pożegnał się z państwem, ale mam umowę jakoś zobowiązującą, więc niestety. Ale to będzie bardzo smutny koncert.

Choć ochrona zaraz po incydencie wyruszyła na poszukiwania mężczyzny, najprawdopodobniej udało mu się uciec. Miejmy nadzieję, że nigdy więcej nie dojdzie do takiej sytuacji zarówno u Zenka jak i innych artystów.

Nagranie z incydentu możecie obejrzeć poniżej.

OMG! Tak wyglądał Zenek Martyniuk, gdy był młody – przystojniak?

pasekkozak