W niedzielę wieczorem po tym, jak podano pierwsze sondażowe wyniki wyborów, odbył się wieczór wyborczy Andrzeja Dudy, a także Rafała Trzaskowskiego. Na wieczorze Dudy, zorganizowanym w Pułtusku, wypowiedział się nie tylko on, ale także jego córka Kinga i żona Agata.

Kinga Duda miała problem z oddaniem głosu. Musiała OPUŚCIĆ lokal wyborczy

Agata Duda zdradziła, dlaczego milczała w mediach

Agata Duda, która nie wypowiada się w mediach postanowiła skorzystać z okazji i przy zgromadzonych dziennikarzach wyjaśniła, dlaczego milczała przez tak długi czas. Twierdzi, że to, że nie rozmawiała z mediami, nie znaczy, że nie rozmawiała z Polakami.

Mam taki apel, ponieważ jest tu bardzo dużo mediów i myślę, że to jest ten moment, kiedy należy powiedzieć dlaczego tak jak państwo twierdzili przez pięć lat się nie wypowiadałam. Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapominaliście tylko dodać, że nie wypowiadam się do mediów. Ja przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami, na każdym ze spotkań – zauważyła prezydentowa – wyznała Agata Kornhauser-Duda.

Dlaczego zatem nie rozmawiała tylko z dziennikarzami, a jak twierdzi z rodakami? Podała przyczynę swojej decyzji.

To był mój milczący sprzeciw przeciw manipulacji, dezinformacji i kłamstwom, które niestety w mediach występują. Myślę, że państwo nie zdają sobie do końca sprawy z tego, jak ogromna jest to manipulacja. My sami tego doświadczyliśmy. Niektórzy mówili nam, że osoby publiczne muszą się z tym liczyć. To jest nieprawda. Nie daję na to zgody – stwierdziła.

Przekonują Was takie słowa Agaty Kornhauser-Dudy?

ZOBACZ TEŻ:

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski z rodzinami na wieczorze wyborczym. Kinga Duda ZACHWYCIŁA stylizacją (ZDJĘCIA)

Wzrost Rafała Trzaskowskiego zaskoczył wyborców. Polityk zażartował z TVP, które odjęło mu 10 cm

Rafał i Małgorzata Trzaskowscy pokazali wnętrze swojego mieszkania – internauci są zachwyceni wystrojem

wieczór wyborczy Andrzeja Dudy

wieczór wyborczy Andrzeja Dudy/fot. AKPA

wieczór wyborczy Andrzeja Dudy

wieczór wyborczy Andrzeja Dudy/fot. AKPA