Agnieszka Chylińska (44 l.) opublikowała na Instagramie dramatyczne wyznanie, w którym sprzeciwia się decyzji Trybunału Konstytucyjnego i opowiada, jak wygląda życie matki, która wychowuje dwójkę chorych dzieci.

WOW! Agnieszka Chylińska pokazała zdjęcie z czasów młodości – nic się nie zmieniła

Agnieszka Chylińska mówi o wychowywaniu chorych dzieci

Agnieszka Chylińska jest dumną mamą trójki dzieci. Artystka jest bardzo przywiązana do swoich pociech. Agnieszka wychowuje Ryszarda, Esterę i Krystynę. Mimo, że Chylińska rzadko wypowiada się na temat swoich dzieci, to tym razem postanowiła zrobić wyjątek.

Agnieszka w proteście do decyzji TK, który zaostrzył ustawę antyaborcyjną opowiedziała, jak wygląda jej codzienność z dwójką chorych dzieci. Nie wiadomo na co chorują pociechy piosenkarki, ale z pewnością wymagają większej uwagi i opieki.

W przeszłości Chylińska wydała książkę dla dzieci, „Giler, trampolina i reszta świata” w które opisywała losy głównego bohatera, który chorował na autyzm.

Izabela Janachowska po raz pierwszy mówi o utracie ciąży: „Do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę”

Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski – zaczęła.

Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci – powiedziała.

Agnieszka Chylińska o decyzji TK

Artystka przyznała, że nie zgadza się na to – by rząd czy inne osoby decydowały o ciele kobiety i zmuszały je do uległości. Dodała, że to jest w kwestii własnego sumienia.

Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać, nie można nikomu narzucać czegokolwiek, zakazywać czegokolwiek, to jest po prostu nieludzkie. Każda z nas jest inna, każda z nas ma prawo decydować o swoim życiu. Każda z nas ma zupełnie inną sytuację rodzinną, finansową, zdrowotną. Potem z naszą decyzją tak naprawdę zostajemy same i z tym żyjemy do końca naszych dni. Nigdy nie chciałam, żeby ktoś żył tak jak ja – dodała Chylińska.

Fani w komentarzach przyznali Agnieszce rację i podkreślili, że w Polsce nie ma pomocy dla osób i rodzin niepełnosprawnych.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Agnieszka Chylińska zaszalała z kolorem na głowie. Postawiła na ZIELONE włosy

Trybunał Konstytucyjny wydał WYROK ws. aborcji ze względu na wady płodu

Joanna Koroniewska w przejmującym wpisie. Straciła sześć ciąż: „Ból nie do opanowania”

Agnieszka Chylińska w krótkich blond włosach.

Agnieszka Chylińska, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA.

Agnieszka Chylińska w białych dredach.

Agnieszka Chylińska, fot. Piętka Mieszko/AKPA.