Ania Lewandowska jest jedną z tych gwiazd, które niechętnie wypowiadają się na tematy związane z polityką. Trenerka rzadko też porusza na swoich social mediach kontrowersyjne wątki. Ostatnio jednak zdecydowała się udzielić szczerego wywiadu tygodnikowi „Wprost”. W rozmowie z dziennikarzem odniosła się między innymi do kwestii aborcji.

Anna Lewandowska ubrała dzieci na Halloween. Co za stroje!

Ania Lewandowska przyznaje, że nie wykonałaby aborcji

Temat aborcji jest bardzo kontrowersyjną historią. W naszym kraju żyje wielu przeciwników przerywania ciąży, ale nie brakuje też osób, które uważają, że taka decyzja powinna należeć wyłącznie do kobiet. Od miesięcy toczą się więc spory. I choć wiele gwiazd publicznie wyraża swoje zdanie w tym temacie, Ania Lewandowska sugeruje swoje poglądy, ale raczej nie pokazuje ich dosadnie i wprost. Tym razem jednak zdradziła, że gdy mowa o aborcji, ona sama by się jej nie poddała, ale szanuje kobiety, które podejmują inne decyzje. Jak się okazuje, powodem jej przekonań jest wiara.

Jestem osobą wierzącą. Moja mama nakręciła film o Stanisławie Leszczyńskiej, której dr Mengele kazał w Auschwitz zabijać każde nowo narodzone dziecko. A ona w obozie była aniołem dla matek, odebrała trzy tys. porodów. To jest przecież nasza rodzina, ciocia mojej mamy. Dlatego sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie – powiedziała Lewandowska.

Doceniacie taką otwartość?

Warszawa, 11.01.2014, Gala Mistrzow Sportu 2013, 79. Plebiscyt Przegladu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca,
N/z. Anna Lewandowska,Image: 424760064, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radoslaw NAWROCKI / Forum

Anna i Robert Lewandowscy z córkami

Anna i Robert Lewandowscy z córkami fot. Instagram/annalewandowskahpba

Anna Lewandowska w rankingu Forbesa

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Norbert Nieznanicki/AKPA