Gdy 24 lutego 2022 roku Rosja dokonała inwazji na Ukrainę oczy wszystkich zwróciły się w stronę celebrytów, którzy dzięki swoim zasięgom, w pierwszej kolejności mogli dawać dobry przykład reszcie obywateli. Na szczęście wiele polskich gwiazd stanęło na wysokości zadania i robiło wszystko, by pomóc Ukrainie i uchodźcom.

Ogromem pomocy wykazała się między innymi Anna Lewandowska, która już w pierwszych dniach wojny poinformowała fanów, że przyjmie uchodźców i pozwoli im zamieszkać w domu po zmarłej babci. Na tym jednak nie poprzestała i przez cały czas wspomagała stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, którą wspomagała finansowo i wspierała przy działaniach ewakuacyjnych. Dzięki jej pomocy udało się zorganizować transport dla 250 osób oraz ulokować 30 dzieci w jednej z Wiosek, zapewniając im pomoc medyczną i opiekę psychologiczną. Prócz tego zorganizowała zbiórkę rzeczy w Warszawie na rzecz potrzebujących uchodźców, podczas której zebrała 12 ton najpotrzebniejszych produktów.

O jej dokonaniach z początku wojny opowiedziała Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce:

To był naprawdę trudny okres. Wszyscy w Stowarzyszeniu dawaliśmy z siebie 110%, aby rodziny z ukraińskiej pieczy zastępczej i dzieci z domu dziecka były bezpiecznie ewakuowane i ulokowane w komfortowym miejscu. Pomoc Anny była w tamtym czasie nieoceniona – okazała nam ogromne serce, ale także umiejętność skutecznej organizacji i logistyki. Dzięki jej zespołowi nikt nie pozostał bez opieki, nikomu nie brakowało ubrań, jedzenia, środków higienicznych, medycznego wsparcia.

Anna Lewandowska przyjmie uchodźców z Ukrainy! Pokazała gdzie będą mieszkać

Anna Lewandowska pozuje ze statuetką. Została wyróżniona za pomoc Ukrainie

22 października na uroczystej gali, trenerka została nagrodzona w kategorii „Gwiazdy dla uchodźców i Ukrainy”, otrzymując statuetkę i czek na 10 tysięcy złotych, który przekazała na SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Teraz na Instagram Lewej wpadła fotka z wydarzenia, na której ubrana w obcisłą kreację Anna pozuje ze statuetką. W poście napisała:

Dziękuję za statuetkę Gwiazdy Dobroczynności. Gdy zaczęła się wojna z przerażeniem obserwowałam wydarzenia o których donosiły media. Na wszystko patrzyłam przez pryzmat bycia mamą, więc niejednokrotnie z oczu płynęły mi łzy… Nie potrafię być obojętna na ludzką krzywdę i cieszę się, że ludzie z którymi pracuję także. Dzięki ich zaangażowaniu udało nam się zorganizować szybką pomoc dla Ukrainy, w tym także dla tamtejszych dzieci z domów dziecka.
Statuetkę, którą dziś otrzymałam dedykuję mojemu Zespołowi.
@soswioskidzieciece pomagajcie proszę z tak wielkim zaangażowaniem jak dotychczas dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą dorastać otoczone miłością rodziców.

IG: annalewandowskahpba

W komentarzach posypała się (jak najbardziej zasłużona) moc gratulacji:

Gratuluje!!! Masz Wielkie serce. W pełni zasłużona nagroda… tylko nieliczni wiedzą ile włożyłaś to energii, ile nocy zarwałaś i jak duże było Twoje zaangażowanie żeby pomóc jak największej ilości dzieci 

 

Robisz ogrom wspaniałych rzeczy w stronę ludzi, nie tylko tych motywacyjnych czy uczących zdrowego stylu życia, ale i oddajesz całe swoje serce dla ludzi aby mogło im się żyć po prostu dobrze, gratulacje Aniu

 

Gratulacje Lewcia!!! Tych statuetek należy Ci się cała gablota

 

Piękne jest to, że swoją rozpoznawalność Aniu potrafisz wykorzystać w tak pięknym celu aby pomóc tym najmniejszym

 

Gratulacje Pani Aniu! Tylko nieliczni wiedzą ile serca i siły w pomoc tym dzieciom Pani włożyła

 

Piękna nagroda i kobieta o wielkim sercu

Mu również dołączamy do gratulacji!