W maju Anna Puślecka napisała na swoim Instagramie, że jest ciężko chora. Dziennikarka wyznała, że od kilku miesięcy leczy się na raka.

Janina Ochojska ma raka – opublikowała film, w którym opowiedziała o chorobie

Puślecka nie chciała się poddać. I choć diagnoza przewróciła jej życie do góry nogami, a informacje od lekarzy wywołały potoki łez, kobieta wzięła się w garść i zaczęła publicznie, otwarcie i szczerze pisać o walce z chorobą:

Zaczynam bieg po zwycięstwo, po złoto!!! Czyli fashion wkracza na korytarze Centrum Onkologii i na pewno nie będzie to miejsce w I rzędzie na pokazie… Pozwalam sobie na ten niewybredny żart, bo dotyczy on MNIE. Diagnozę już mam, zaczęłam leczenie. Ktoś zapyta: czy ONA się nie badała??? Odpowiem: owszem, badała się. Ale “franca” którą mam była niewykrywalna nawet przez badanie powszechnie uznawane za bardzo dokładne. Strach, miesiące diagnostyki, niepewność i morze wylanych łez. Ale teraz z tym wszystkim koniec, nie czas na łzy. Jest plan do wykonania, projekt pod hasłem “wyleczyć się i zapomnieć” – pisała wtedy.

Anna Przybylska chorowała NIE tylko na raka. Nikt się tego nie spodziewał

Po ponad dwóch miesiącach dziennikarka zwierzyła się na IG z ważnej decyzji, jaką podjęła. Anna wyjechała na leczenie za granicę. Dokładnie do Szwajcarii. I choć – jak pisze – nie jest to jej wymarzona destynacja, postanowiła zostawić Polskę:

#Lausanne – coś się traci, coś się zyskuje ❤ „żarty” z polską służbą zdrowia się skończyły. Szwajcaria to nie jest moja wymarzona „destynacja”, ale tu ponoć najlepiej się leczy ludzi ☀☀☀ #lovemylife #AnnaPuslecka – napisała dziennikarka.

Ania Wyszkoni wygrała z rakiem. Ale to nie koniec choroby!

Najwyraźniej w kraju służba zdrowia nie była w stanie pomóc kobiecie tak, jak chora tego oczekiwała. Mocno trzymamy kciuki za powodzenie leczenia i życzymy dużo sił!

scena z: Anna Puślecka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Anna Puślecka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Anna Puślecka, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Puślecka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA