Zatrzymano dzisiaj Bartłomieja M. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Portal „wPolityce.pl” ustalił, że zwabiał młode dziewczyny do mieszkania pod pretekstem sesji zdjęciowej, podawał alkohol, a następnie wykorzystywał seksualnie.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie został dziś (1 czerwca 2021 roku) zatrzymany aktor i fotograf Bartłomiej M. Usłyszał zarzut gwałtu na trzech nastolatkach – w wieku od 15 do 17 lat, a także nawiązywania kontaktów z małoletnimi w celu dokonywania na nich przestępstw seksualnych oraz posiadania pornografii z udziałem osób poniżej 15. roku życia. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Bartłomiej M. zatrzymany

W tygodniku „Newsweek” czytamy, że co najmniej jedna z pokrzywdzonych zgłosiła do prokuratury po ich reportażu o przestępstwach seksualnych, których miał dopuścić się M. Podobno przez lata krzywdził młode kobiety. Zwabiał je m.in. za pośrednictwem portalu Maxmodels. W ten sposób napisał do 14-letniej Bereniki z propozycją sesji zdjęciowej u niego w mieszkaniu. Podał jej drinka, aby się rozluźniła, po którym szybko źle się poczuła.

„Newsweek” pisze, że ofiary zgłosiły sprawę w 2019 roku, ale już wtedy toczył się podobny proces o gwałt. Rok później został uznany za winnego. Wówczas sąd wydał zakaz zbliżania się w odległości mniejszej niż 500 metrów przez 10 lat, 10 tys. nawiązki dla ofiary oraz karę 2 lat i 11 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok był nieprawomocny.

Bartłomiej M. za wszelką cenę unikał kary. Spędził tylko dwa dni w areszcie w 2016 roku.

Grozi mu 12 lat więzienia. Cztery lata temu też został oskarżony o gwałt i usłyszał wyrok 2 lata i 11 miesięcy więzienia. Do dzisiaj jego apelacja jest rozpatrywana.

Kim jest Bartłomiej M.?

Bartłomiej M. karierę polityczną zaczął w Platformie Obywatelskiej. W 2015 roku kandydował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, ale bezskutecznie. Od trzech lat był prezenterem stacji Poland IN.

Grał też w filmach i serialach m.in. Wesołowska i mediatorzy, Ojciec Mateusz, Jak zostałem gangsterem, Kobiety mafii i Ojciec. 

Fot. Twitter/RadioOpole