Odkąd w styczniu tego roku Magda Stępień i Jakub Rzeźniczak poinformowali, że u ich syna wykryto guza wątroby, cała Polska żyła chorobą Oliwiera. Chłopczyk cierpiał na jeden z najrzadszych i opornych na leczenie nowotworów złośliwych.

Niestety dziś, po długiej batalii Jakub Rzeźniczak i Magda Stępień przekazali druzgocącą informację, ich syn zmarł w Izarelu. Obydwoje udostępnili to samo zdjęcie i opis postu:

Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność, za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376. Msza pogrzebowa oraz ostatnie pożegnanie Oliwierka odbędzie się w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A w Oleśnicy, 1 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 14:00. Wszystkich, którzy chcą się pomodlić z nami Różańcem Świętym zapraszamy od 13:40 do kaplicy. Dziękujemy za wszelkie dobro, które od Was płynęło. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Rodzice Oliwierka. Magda i Kuba.

Tak wyglądała walka o życie Oliwiera Rzeźniczaka! Chłopczyk walczył z nowotworem

Bliscy Magdy Stępień i Jakuba Rzeźniczaka żegnają ich synka Oliwiera

Teraz głos postanowili zabrać również bliscy pogrążonych w rozpaczy rodziców. Na fanpage’u Wisły Płock, w której gra Jakub Rzeźniczak pojawił się krótki post od jego kolegów z drużyny:

Z wielkim żalem informujemy, że w nocy z 26 na 27 lipca w klinice w Izraelu zmarł syn Jakuba Rzeźniczaka, Oliwier. Rodzicom i rodzinie śp. Oliwiera cała społeczność Wisły Płock składa wyrazy głębokiego współczucia. Prosimy również o uszanowanie prywatności obojga rodziców w tak dramatycznym dla nich momencie.

FB: wisla.plock

Następnie pamięć Oliwiera uczciła Ewelina Taraszkiewicz – była partnerka Rzeźniczaka, z którą doczekał się córki Inez urodzonej w 2017 roku. Ewelina pożegnała chłopca publikując swoje zdjęcie z Oliwierem oraz screenem piosenki Taylor Swift „Safe & Sound” i wyciągniętym z niej fragmentem:

Po prostu zamknij oczy
Słońce chyli się ku zachodowi
Będzie dobrze
Nikt nie może cię teraz skrzywdzić
Przyjdź, światło poranka
Ty i ja będziemy cali i zdrowi

IG: ewelatarasz

Chłopczyka pożegnała również jego matka chrzestna, która opublikowała na Instagramie kilka zdjęć chłopca i wzruszający wpis:

27 lipca pękły nasze serca. Na miliardy kawałków. Oliwierek, mój wspaniały Chrześniak, zakończył swoją ziemską wędrówkę.

Dalej poprosiła osoby chcące wziąć udział w pogrzebie o przyniesienie baloników dla Oliwiera oraz uszanowanie prywatności pogrążonej w żałobie rodziny:

Jeśli chcielibyście towarzyszyć mu w jego ostatniej podróży ziemskiej, informujemy, że msza żałobna odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 14:00 w kaplicy na cmentarzu przy ulicy Wojska Polskiego 59A. Jeśli możemy, zabierzmy ze sobą baloniki, które kochał Nasz Oliś. Bardzo proszę o uszanowanie prywatności rodziny. Bardzo proszę, zostawmy ich już w spokoju. Całym złamanym sercem jestem z Rodzicami. Dziękuję, że mogłam być matką chrzestną Waszego Cudownego Syna.

Matka chrzestna syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka żegna Oliwiera, fot. Instagram

Dookoła pełno też kondolencji i załamanych komentarzy internautów, którzy bardzo zaangażowali się w historię Oliwiera i trzymali kciuki za jego wyzdrowienie lub wspierali zrzutkę Magdy:

Nie moge przestac myslec o Oliwierze odkad przeczytalam tą smutną informacje. Bardzo mi przykro. Mam nadzieje, ze Magda to jakos przetrwa. Kuba zresztą też.

 

miałam nadzieje ze mały wyzdrowieje. Straszne, życzę dużo siły rodzicom. Okropna tragedia

 

Niby obcy ludzie dla mnie, a się popłakałam. nie wyobrażam sobie tego bólu, który musza przezywać rodzice