Justin Bieber dorastał na oczach całego świata. Już jako dzieciak zaczął koncertować i mieć tłumy fanów. Scooter Braun odkrył 13-letniego wówczas Justina w 2008 roku. Szybko porzucił dzieciństwo i stał się największą gwiazdą Hollywood, wokół której kręcił się cały świat – to nie mogło dobrze się skończyć.

Kariera Justin Bieber

[Co działo się 10 lat temu w show-biznesie?] – serial „Przyjaciele” zawładnął światem. 10 CIEKAWOSTEK

Bieber jako nastolatek odbył trzy długie trasy koncertowe po całym świecie: My World 2.0 w 2010 roku, Under the Mistletoe w 2011 roku i Believe w 2012 roku. Trasę Purpose w 2015 roku musiał przerwać ze względu na zły stan psychiczny. Już po trasie koncertowej „Believe” Bieber zaliczał skandale, aż stał się naczelnym imprezowiczem i kobieciarzem.

Skandale:

W styczniu 2013 roku pod kołami Ferrari piosenkarza zginął jeden z paparazzi. Wybuchł ogromny skandal. Później okazało się, że za kółkiem auta siedział znajomy Justina. Pół roku później znowu doszło do wypadku: w nocy gwiazdor opuszczał Laugh Factory – zamiast wrócić do domu, Bieber wraz przyjaciółmi postanowił urządzić popis przed stojącymi pod klubem ludźmi, jeżdżąc z dużą prędkością po okolicznych bulwarach. W pewnym momencie stracił kontrolę nad swoim luksusowym autem i wjechał w jednego z fotoreporterów. Zanim przyjechali ratownicy, Bieber zbiegł z miejsca wypadku. W szpitalu stwierdzono złamanie kończyny u poszkodowanego.

Każdy ruch Justin Biebera jest szeroko komentowany w mediach. Tak było w przypadku jego nowych zwierzątek. Przez to zyskiwał coraz gorsze opinie. Najgłośniejsza była historią z małpką Mally, którą gwiazdor pozostawił na lotnisku w Monachium i nie odebrał. Ktoś jednak stwierdził, że Bieber musi czuć się samotny bez kapucynki i… sprezentował mu nową! Piosenkarz nie nacieszył się nią zbyt długo, gdyż zwierzątko… zgubił. Prywatny samolot czekał na Justina aż 8 godzin, ponieważ ten udał się na poszukiwania zagubionego pupila. Niestety bez efektu.

Solarpix / PR Photos – Contact (1-866-551-7827) – Portrait Face Count: 1

Miesiąc później wybuchł skandal z udziałem sąsiadów Justina. Mieszkańcy jednego z luksusowych osiedli w kalifornijskim Calabasas ogłosili protest. Stwierdzili, że nie będą płacić czynszu na rzecz wspólnoty, dopóki administracja osiedla nie rozwiąże problemu zwanego… Justin Bieber. Rozkapryszony piosenkarz jeździł po terenie zamkniętego osiedla z bardzo dużymi prędkościami, organizował hałaśliwe, nocne imprezy, zaś jego przyjaciele zajmowali nielegalnie miejsca parkingowe przypisane mieszkańcom posesji.

„Co działo się 10 lat temu w show-biznesie?”: O tym romansie mówili wszyscy

Pod koniec czerwca 2013 roku artysta zamieścił swój pierwszy filmik na Instagramie, jednak debiut nie należał do udanych. Bieber w baseballówce i z nagim torsem próbował wykrztusić z siebie więcej niż jedno zdanie i nie był w stanie – co rusz wybuchał histerycznym śmiechem. Internauci nie mieli wątpliwości, że był pod wpływem narkotyków.

FameFlynet, Inc – Beverly Hills, CA, USA – +1 (818) 307-4813

Jako młody gwiazdor miał wiele wymagań między innymi czerwony papier toaletowy i nowe deski klozetowe i nie tylko… Jeden z pracowników nowojorskiego hotelu ujawnił, że Bieber za każdym razem, kiedy u nich nocował,  zamawiał prezerwatywy i żelki, ale raz zdarzyło mu się, że poprosił o intymny zestaw z prezerwatywami. Tradycyjne zamówienie Biebera zostało poszerzone o żel do masażu i lubrykant.

Paul Froggatt / PR Photos – Contact (1-866-551-7827) – Portrait Face Count: 1

W pewnym momencie głos zabrał nawet jego manager Scooter Braun. Powiedział, że z młodym artystą jest źle: za często pali marihuanę, pije za dużo alkoholu, jego imprezy kończą się interwencją policji i jest strasznie rozrzutny, kupując co chwilę nowe samochody.

Co działo się w show-biznesie „10 lat temu”? Doda i Radzio chcieli mieć dzieci

Film, jak Justin Bieber sika do wiaderka przeszło już do legendy. W lipcu 2017 roku po sieci krążyło nagranie, na którym 19-letni gwiazdor sika do kubła z mopem w restauracji. Klip nakręcił jeden ze znajomych Biebera.

W listopadzie 2013 roku wyjazd do Brazylii także zakończył się skandalem. Chłopak bawił się znakomicie, odwiedził burdel (co dowcipniejsi śmiali się, że udał się tam w celach zarobkowych), imprezował tam z 30 dziewczynami, a spodobało mu się tak bardzo, że zamówił też „usługi na wynos”. Później rozpoczęły się akty wandalizmu, Bieber postanowił oszpecić ogrodzenie hotelu, w którym przebywał szkaradnym graffiti, które później pracownik placówki musiał zamalować..

Po ponad rocznych zabawach i skandalach artysta postanowił pod koniec 2013 roku przejść na emeryturę. Justin opublikował na swoim Twitterze wpis, który wielu ucieszył, a innych wpędził w rozpacz: „oficjalnie przechodzę na emeryturę” – ogłosił. Znalazły się też słowa pocieszenia: „Bycie Beliebers to styl życia”.

Przejście na emeryturę dla piosenkarza oznaczało, więcej czasu na imprezy. Niestety był to punkt kulminacyjny poczynać Biebera. Na początku 2014 roku artysta w końcu się doigrał – został aresztowany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i narkotyków. Do aresztowania doszło bardzo wczesnym rankiem w Miami Beach, na Florydzie. Bieber jeździł pożyczonym Lamborghini. Kilka godzin później  opuścił areszt za 2500 dolarów kaucji. Wyjście z aresztu odbyło się w asyście tłumu fotoreporterów i fanów – Justin skorzystał z okazji i zrobił małe show: wsiadł do swojego SUV-a, wychylił się przez szyber dach i spokojnie przejechał przez tłum gapiów.

Co działo się w show-biznesie 10 lat temu: UWAGA! Żenada roku z 2007 roku

Kilka miesięcy temu Justin Bieber napisał szczerze na swoich social mediach, jakie konsekwencje go spotkały w życiu prywatnym, kiedy przeszedł z niestabilnego domu do międzynarodowej sławy w wieku zaledwie 13 lat.

Ciężko wstać rano z łóżka z właściwym nastawieniem, kiedy jesteś przytłoczony swoją przeszłością, pracą, obowiązkami, emocjami, rodziną, finansami i relacjami. […] Zaczynasz patrzeć przez soczewki „przerażenia” i przewidujesz kolejny zły dzień. Cykl składa się z rozczarowania po rozczarowaniu. Czasami może nawet dojść do tego, że nie chce ci się żyć. Masz wrażenie, że to już nigdy się nie zmieni. Widzicie, miałem dużo pieniędzy, ubrań, samochodów, wyróżnień, osiągnięć, nagród, a wciąż byłem niespełniony. Cały mój świat stanął na głowię. Z 13-letniego chłopca z małego miasteczka stałem się osoba chwaloną na prawo i lewo przez świat, a miliony ludzi mówiło mi, jak bardzo mnie kochają i jaki jestem wspaniały. Do 20 roku życia podjąłem każdą złą decyzję, jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Z jednego z najbardziej uwielbianych i kochanych ludzi na świecie stałem się osobą najbardziej wyśmiewaną, osądzaną i znienawidzoną. Zacząłem brać dość ciężkie narkotyki w wielu 19 lat i zmieszałem z błotem wszystkie moje relacje. Oddaliłem się od wszystkich, którzy mnie kochali i chowałem się za skorupą osoby, którą się stałem. Naprawienie zerwanych związków i zmiana nawyków zajęły mi lata. Na szczęście Bóg obdarzył mnie niezwykłymi ludźmi, którzy mnie kochają takim, jakim jestem. Teraz mam najlepszy czas w swoim życiu: małżeństwo! To jest niesamowity, szalony i nowy obowiązek. Uczysz się cierpliwości, zaufania, zaangażowania, życzliwości, pokory i wszystkiego tego, co sprawia, że jesteś dobrym człowiekiem – napisała Bieber na Instagramie. 

 

View this post on Instagram

Happy new year from the Bieber's

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on