Dariusz Opozda w środowy wieczór poinformował za pośrednictwem Instagrama, że pozywa Antka Królikowskiego. Według niego aktor go pomawia za pomocą mediów społecznościowych.

Antek Królikowski awanturuje się z teściem. Teraz zabrał głos: „Padł strzał z pistoletu”

Dariusz Opozda pozwał Antka Królikowskiego

Zaczęło się od kłótni, 8 stycznia, podczas której Antek Królikowski chciał wejść z mamą Joanny Opozdy do mieszkania, aby mogła zabrać swoje rzeczy. Dariusz Opozda nie chciał ich wpuścić i strzelił z broni palnej w stronę drzwi, za którymi znajdowała się Małgorzata Opozda oraz młodsza siostra aktorki Aleksandra Opozda.

Podobno Opozda wrócił z Madagaskaru z młodszą kobietą i wyrzucił żonę z mieszkania, w którym mieszkała od wielu lat.

Antek Królikowski po tym wydarzeniu nie mógł zrozumieć, dlaczego policja jeszcze nie zatrzymała ojca Joanny Opozdy. St. asp. Tomasz Piwowarski z Busko-Zdrój tłumaczył na łamach „Pudelka”, że najpierw sprawdzają, czy mężczyzna miał pozwolenie na broń:

Jedna i druga strona powiadamiała policję. Mogę też potwierdzić, że chodziło o wskazany obiekt. To w jaki sposób doszło do strzałów też jest przedmiotem naszych ustaleń, mogła być to broń hukowa, broń czarnoprochowa lub broń palna. Sprawdzamy czy miał pozwolenie, jaki był to rodzaj broni oraz czy otworzył ogień, czy był to strzał niekontrolowany – czytamy. 

Znany antyterrorysta Jerzy Dziewulski skomentował zachowanie policji w „SuperExpressie„. Uważa, że broń czarnoprochową można używać bez pozwolenia, ale wciąż może kogoś zabić, więc Opozda powinien dostać zarzut usiłowania zabójstwa.

Jerzy Dziewulski, Jerzy Rogalski Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Ojciec Joanny Opozdy nie zgadza się ze słowami Jerzego Dziewulskiego. Oświadczył, że złożył pozew przeciwko Panu Dziewulskiemu za zniesławienie.

Pan Dziewulski w mojej ocenie oraz w ocenie specjalistów z zakresu prawa, naruszył zasady etyki, które nakazują policjantom przestrzeganie poprawnego zachowania, naruszył standardy prawa dowodowego, czym naruszył moje dobra osobiste – pomawiając mnie, poprzez sugerowanie kwalifikacji prawnej czynu oraz moich zamiarów, nie posiadając żadnych informacji o zdarzeniu z dnia 8 stycznia 2022 r. w którym to ja byłem osobą zagrożoną napaścią. Zachowanie ww., oraz mediów powielających wygłaszane przez J. Dziewulskiego tezy stanowi niedozwoloną ingerencję w postępowanie wyjaśniające w tym to, w którym posiadam status pokrzywdzonego czynem polegającym na niszczeniu mienia, wtargnięciu do mojej nieruchomości oraz kierowaniu gróźb karalnych – napisał Opozda.

Teść Antka Królikowskiego wydał OŚWIADCZENIE!

Następnie poinformował, że pozwał również Antka Królikowskiego za wtargnięcie do jego nieruchomości i pomawianie:

Dziś został złożony wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Antoniego Królikowskiego oraz innych dotychczas nieustalonych osób, które Ww przybrał sobie celem wtargnięcia do mojej nieruchomość. Pan Królikowski pomawia mnie za pomocą środków masowego komunikowania się, o takie właściwości, które mogą poniżyć mnie w opinii publicznej – poinformował Opozda.

Joanna Opozda zabiera głos! „Dziś wylądowałam w szpitalu”

Tłumaczy, że ostrzegawczy strzał oddał w sufit na wysokości prawie 3 metrów klatki schodowej, w obawie o swoje życie i zdrowie:

Było konieczne z uwagi na wtargnięcie bezprawne, przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów do zajmowanych przeze mnie pomieszczeń, zaś ja obawiałem się o swoje życie i zdrowie. Pozwanie Pana Królikowskiego pozwoli w realiach sądowych wyjaśnić, że to ja byłem osobą zagrożoną napaścią. W KPP Busko-Zdrój toczy się postępowanie w zakresie niszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych, gdzie posiadam status pokrzywdzonego – oświadczył na Facebooku.

Joanna Opozda, Antoni Królikowski Fot. AKPA/AKPA

Antoni Królikowski na premierze filmu "Pętla".

Antoni Królikowski Fot. AKPA.