Joanna Opozda jest znaną aktorką i influencerką. Często udziela się w internecie, udostępniając wiele prywatnych chwil ze swojego życia. W życiu aktorki ostatnio dużo się dzieje. Od 2022 roku nieustannie prowadzi wojnę z Antkiem Królikowskim, co przysporzyło jej wiele ataków hejterów oraz innych celebrytek, wtrącających się w jej życie.

Joanna Opozda szokuje nowym wyznaniem o Antku i Izabeli! „Wymyślili sobie w jaki sposób okradać 18-miesięcznego chłopca”

Joanna Opozda i inne Influencerki oskarżone o nielegalne promowanie alkoholu

W ostatnich latach wiele znanych osób prowadzi swoje kanały społecznościowe w celach zarobkowych. Ze względu na szybko rozwijające się social media i duże zasięgi aktorek, modelek, czy też influencerek, agencje marketingowe zlecają coraz więcej publikacji.

Joanna Opozda ZBULWERSOWANA wypowiedzią Marceli Leszczak! Jest komentarz aktorki

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wystosowała kolejny akt oskarżenia w sprawie nielegalnych reklam alkoholu. Osoby, o których mówi PAP, promowały treści związane z reklamowaniem alkoholu na swoich profilach na Instagramie. W grupie oskarżonych znalazła się m.in. Joanna Opozda i Olga K., a także influencerki w tym Tatiana M. Zarzuty zostały postawione również przedstawicielom podmiotów, które zlecały reklamę. Oskarżenia skierowane zostały do 12 osób.

Osobom tym zarzucono zlecanie oraz prowadzenie reklamy alkoholu w postaci wina oraz innych napojów alkoholowych wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Według dokumentacji zabezpieczonej w toku dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę, reklama napojów alkoholowych miała być realizowana za pośrednictwem serwisu Instagram, przy udziale osób rozpoznawalnych w związku z ich aktywnością w mediach społecznościowych – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Ewa Minge ujawnia prywatną rozmowę z Joanną Opozdą: „Zachęcałam ją do tego, żeby się wyciszyła”

Prokurator Szymon Banna jasno podkreślił, że takie reklamy są skierowane głównie do ludzi młodych, a odbiór wspomnianych promocji, miał szeroką publiczność. Łączna liczba obserwujących osób podczas procederu wyniosła niemal 5 mln. Prokurator poinformował również o wysokości kary grzywny, które ma wynosić od 10 do 500 tys. złotych.

Dostęp do serwisu jest bezpłatny i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Wszystkie profile, których dotyczy niniejsze postępowanie, funkcjonowały jako publiczne, a tym samym dostęp do zamieszczonych na nich treści, nie był uzależniony od wcześniejszej akceptacji ze strony właściciela profilu. Łączna liczba osób obserwujących profile osób uczestniczących w przestępczym procederze wynosiła blisko 5 mln osób – poinformował prok. Banna.

Joanna Opozda reaguje na oświadczenie Królikowskiego. Ujawnia, że dał ŁAPÓWKĘ byłemu Izabeli

Prok. Banna w rozmowie z PAP dodał również, że wobec kolejnych trzech osób skierował wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. W tym groni znalazły się m.in. modelki Karolina P.-S., Katarzyna B. oraz Paulina B.

Osoby te również prowadziły nielegalną reklamę napojów alkoholowych na swoich publicznych profilach w portalu Instagram, niemniej jednak publicznie przeprosiły i wyraziły skruchę za swoje zachowanie oraz zaprzestały reklamowania alkoholu – dodaje

Joanna Opozda, fot. Niemiec/AKPA

Joanna Opozda, fot. Podlewski/AKPA

Joanna Opozda; fot. AKPA

Joanna Opozda; fot. AKPA

Joanna Opozda,  fot. Podlewski/AKPA

Joanna Opozda, fot. Podlewski/AKPA

Joanna Opozda, fot. Piętka Mieszko/AKPA