Księżę Harry i Meghan Markle oddali cichy hołd zmarłej królowej Elżbiecie II. W czwartek para złożyła wyrazy szacunku monarchini za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Archewell.

Ku pamięci kochanej Jej Wysokości Królowej Elżbiety II 1926-2022.

Z kolei na Instagramie opublikowali serię zdjęć z Elżbietą II, pokazując kadry z jej dzieciństwa, młodości i obecne.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Pałac Buckingham potwierdził informację o jej śmierci

Dzieci Meghan i Harry’ego z nowymi tytułami

Śmierć Elżbiety II to także pewna zmiana dla dzieci Meghan i Harry’ego. Do tej pory znani byli tylko jako Lilibet i Archie, ale śmierć królowej oznacza, że dwoje dzieci Meghan i Harry’ego są teraz oficjalnie księciem i księżniczką, ponieważ ich dziadek został królem.

Karol oficjalnie KRÓLEM. Wydał pierwsze oświadczenie: „To jeden z najsmutniejszych dni”

Zgodnie z protokołami królewskimi ustanowionymi przez dziadka królowej, króla Jerzego V w 1917 r., dzieciom i wnukom władcy przyznawane jest automatyczne prawo do tytułu JKW (Jego lub Jej Królewskiej Wysokości) oraz Księcia lub Księżniczki.

Ale pojawia się problem! Pałac Buckingham dał jasno do zrozumienia, że chce zmniejszyć liczbę kluczowych członków rodziny królewskiej. Król Karol III może zerwać protokół z 1917 roku, stwierdzając, że chce „zmniejszyć” rodzinę królewską.

Zmarła Elżbieta II. Co się wydarzy w najbliższych godzinach? Ten plan opracowywano latami

Pozostają pytania dotyczące Karola i Harry’ego z Meghan po wywiadzie u Oprah Winfrey, w którym pojawiły się zarzuty rasizmu w rodzinie królewskiej. Podczas wywiadu Meghan twierdziła, że Archiemu odmówiono tytułu księcia, ponieważ jest rasy mieszanej, ale powodem, dla którego Archie nie otrzymał tytułu księcia, kiedy się urodził, było to, że był prawnukiem władcy, królowej Elżbiety.

Fot. JosiahW / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Fot. PPE / ddp images / Forum

Księżna Camilla i książę Karol

Księżna Camilla i książę Karol fot. Starstock