Ed Sheeran właśnie ogłosił, że wydaje swój nowy album. Krążek będzie nosił tytuł „Substract” i zakończy tym samym „matematyczną erę” swoich albumów, po wydaniu +, ×, ÷ i =.

Ed Sheeran opowiada o trudnych momentach swojego życia

Ed ujawnił, że napisał setki piosenek, próbując osiągnąć idealny album, wracając do swoich korzeni jako wokalista/pisarz tekstów. Album przyjrzy się osobistej żałobie i nadziei.

Podczas ogłaszania albumu, otworzył się o śmierci swojego najlepszego przyjaciela i diagnozie nowotworu u swojej żony:

Pracowałem nad Subtract przez dekadę, próbując ukształtować idealny album akustyczny, pisząc i nagrywając setki piosenek z jasnym wizją tego, co myślałem, że powinno być. A potem na początku 2022 roku seria wydarzeń zmieniła moje życie, moje zdrowie psychiczne i ostatecznie sposób, w jaki patrzyłem na muzykę i sztukę – powiedział Ed.

Oto jak Ed Sheeran o siebie dba, żeby się nie wypalić

Pisanie piosenek to moja terapia. Pomaga mi zrozumieć moje uczucia. Pisałem bez myśli o tym, co będą te piosenki, po prostu pisałem wszystko, co mi przyszło do głowy. I w ciągu niecałego tygodnia zastąpiłem dekadę pracy swoimi najgłębszymi myślami i uczuciami – dodał.

Ważne i dramatyczne wydarzenia w życiu Eda sprawiły, że zaczął zupełnie patrzeć na świat, a co za tym idzie na swoją muzykę.

W ciągu miesiąca moja żona w ciąży została poinformowana, że ma guz, bez możliwości leczenia do czasu narodzin dziecka. Mój najlepszy przyjaciel Jamal, mój brat, zmarł nagle, a ja znalazłem się w sądzie broniąc swojej integralności i kariery jako autora piosenek. Pogrążałem się w strachu, depresji i lęku”. „Czułem, że tonę, głowa pod powierzchnią, patrząc w górę, ale nie będąc w stanie wyjść na powierzchnię po powietrze” – powiedział Ed.

Ed Sheeran zapłaci 100 milionów dolarów za plagiat? Czeka go kolejna rozprawa o kradzież intelektualną

Ed przyznał, że po raz pierwszy szykuje album, który naprawdę czuje, a nie żeby podobał się ludziom:

Jako artysta nie czułem, że mogę wiarygodnie wprowadzić dzieło sztuki do świata, które nie odzwierciedla dokładnie tego, gdzie jestem i jak muszę wyrażać siebie w tym punkcie mojego życia. Ten album jest czysto tym. Otwiera pułapkę do mojej duszy. Po raz pierwszy nie próbuję stworzyć albumu, który będzie się podobał ludziom, po prostu wydaję coś, co jest szczere i prawdziwe w moim dorosłym życiu – dodał.

ed-sheeran

ed-sheeran-3

Ed Sheeran

Ed Sheeran