Friz czyli Karol Wiśniewski to jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów, który zasłynął swoim projektem „Ekipa”. Choć początkowo jego internetowy content był tworzony głównie pod dzieci i młodzież, wraz z kolejnymi latami i zmianami w jego życiu dojrzewały również jego konta w mediach społecznościowych. Dziś Friz jest w szczęśliwym związku z Wersow, z którą się zaręczył i doczekał córeczki Mai.

Po rozpadzie „Ekipy” Friz nie zwalniał tempa i dalej stawiał na rozwój swojej firmy. W 2022 roku wymyślił program „Twoje 5 Minut”, który miał być trampoliną do sławy dla początkujących influencerów. Pierwszą edycję wygrali Hania Puchalska, Faustyna Fugińska i Bartek Kubicki, którzy zostali głównymi twarzami kanału GENZIE, który może się obecnie pochwalić niemal 2 milionami subskrybentów na YouTubie. Później dołączyli do nich Wiktoria „Kartonii” Bochnak, Patryk „Mortalcio” Baran, Julita Różalska oraz Oliwier Kałużny.

Obecnie Genzie działa również na rynku muzycznym i ma na swoim koncie kilka piosenek oraz koncerty w ramach Genzie Tour 2023 i Genzie Tour Vol.2.

Friz stworzył nowy kanał na YouTubie. Wiadomo już, do kogo będzie skierowany!

Friz potwierdza, że zakazał swoim współpracownikom wypowiadać się na tematy polityczne

Okazuje się jednak, że Genzie jest pod ścisłą kontrolą Friza, co on sam przyznał, w ramach nowego projektu – Karol Wiśniewski opublikował nowy film „Friz vs 100 hejterów”, w którym postanowił odpowiedzieć na serię niewygodnych pytań. Wśród nich padło pytanie na temat rzekomego ograniczania wolności słowa swoim współpracownikom:

Hania (Hania Puchalska z Genzie – przyp. red.) jakiś czas temu wypowiedziała się publicznie, że nie wypowiada się w kwestiach ważnych społecznie, ekonomicznie, ze względu na to, że boi się utraty współprac. To zjawisko można zauważyć wśród w zasadzie wszystkich członków Ekipy, Genzie nowej, starej. Moje subiektywne wrażenie jest takie, że być może to ty im zabraniasz wypowiadania się w takich bardziej kontrowersyjnych kwestiach, również ważnych społecznie. Czy to tak wygląda? Zabraniasz im tego wypowiadania się i dlaczego? – zapytała jedna z fanek.

Friz bez wahania natychmiast potwierdził, podkreślając, że nie chce, by jego pracownicy wypowiadali się przede wszystkim na tematy polityczne:

Tak, zabraniam. My nie znamy się na polityce, my mamy dostarczać widzom rozrywkę, nie polaryzować społeczeństwa przede wszystkim jakimiś politycznymi kwestiami, w związku z tym jeżeli np. są wybory, to mówimy, że warto iść na wybory i to zawsze robimy, ale nigdy nikt z nas nie powie, jakby w jakim kierunku powinien kto iść, bo to jest decyzja już indywidualna. My się na tym nie znamy, my się znamy na robieniu rozrywki i to jest dla nas najważniejsze, żeby dawać dobrą energię.

Doceniacie jego szczerość?

Willa GENZIE wystawiona na sprzedaż! Jest warta 7,5 mln złotych!

pasekkozak

IG: frizoluszek

IG: frizoluszek

IG: frizoluszek