Koronawirus wywołuje masę dyskusji w mediach. Trwa kampania wyborcza, kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, by udowodnić, że w czasie kryzysu są najlepszymi ekspertami od zdrowia Polaków.

Komentarz Jarosława Kuźniara na temat koronawirusa wywołał OBURZENIE: USUŃ KONTO – piszą internauci

Zaczęły się też dyskusje światopoglądowe – chodzi o postulaty, by odwoływać msze w kościołach i nie pzowalać ludziom na gromadzenie się w świątyniach. Tomasz Terlikowski na tę propozycję zareagował bardzo emocjonalnie:

Jako katolik i wyborca jestem oburzony, że posłowie i politycy apelują o zawieszenie odprawiania Mszy świętych. To naruszenie wolności Kościoła, a sugestia, że mam zrezygnować z Eucharystii narusza moją najbardziej fundamentalną wolność sumienia.Politycy łapy precz od Eucharystii – napisał na Twitterze.

Dziennikarz kontynuował:

Nagle okazało się, że głównym miejscem wylęgania wirusów są kościoły, a najgroźniejszym momentem Msza Święta. Nie sklepy, nie samoloty, nie imprezy i nawet nie komunikacja miejska, ale kościoły. Każda okazja jest dobra, żeby przywalić katolikom i oskarżyć ich, że roznoszą wiriusy

Piłkarz Juventusu Turyn ZAKAŻONY koronawirusem! Co ze Szczęsnym i Ronaldo?

Sugestia, by oglądać Mszę w telewizji, co mam być tym samym, co uczestniczenie w niej, to tak jakby głodnemu poradzić, żeby obejrzał sobie program o jedzeniu. To nie jest to samo. I jeśli nie jest się chorym nic nie zastąpi Eucharystii – napisał Tomasz Terlikowski.

Te argumenty nie przekonały wielu osób. Wśród tych, którzy otwarcie wystąpili przeciwko słowom Terlikowskiego jest Hanna Lis:

Pan sobie @tterlikowski poczyta konkordat i przestanie pieprzyć. Tam gdzie jest zagrożenie życia i zdrowia nie ma wolności kościoła. Chcecie popełnić zbiorowe samobójstwo, to się pozamykajcie w tych kościołach od środka i nie wychodźcie z nich, żeby zakażać innych – ostro napisała dziennikarka na Twitterze.

Tomasz Terlikowski ma jednak swoje zdanie na temat udziału w mszy świętej:

„Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6,53-54) – mówił Jezus. Wtedy też wielu od Niego odeszło – to kolejny post Terlikowskiego na jego profilu.

Kim Kardashian wyjawiła, że wróżka PRZEWIDZIAŁA epidemię koronawirusa w 2008 roku!

Na koniec dziennikarz wyraził zadowolenie z kroków, jakie podjął polski Kościół w obliczu rozprzestrzeniającego się koronawirusa:

Dobra decyzja Rady Stałej KEP. Otwarte kościoły, więcej okazji do spowiedzi i Adoracji, odwiedzanie chorych z Komunią Świętą. A jednocześnie dyspensa (bo nieobecność na niedzielnej mszy jest grzechem) dla chorych, starszych i przerażonych. Deo gratias za wiarę naszych biskupów – napisał dziennikarz.

Wybieracie się do kościoła w tę niedzielę?

scena z: Hanna Lis, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

scena z: Hanna Lis, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

28.02.2018 r., Krakow
Debata w Krakowskim Auditorium Maximum ” Jaki Kosciol” w ramach cyklu spotkan All IN UJ
n/z Tomasz Terlikowski, Image: 428909319, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Jarek Praszkiewicz / Forum