62-letnia Jamie Lee Curtis to słynna amerykańska aktorka („Halloween”, „Rybka zwana Wandą”, „Prawdziwe kłamstwa”) i córka aktorskiej pary Janet Leigh i Tony’ego Curtisa. Gwiazda jest aktywna w social mediach i często wypowiada się na tematy polityczne, a także społeczności LGBPT+ czy środowiska. Aktualnie Jamie Lee Curtis jest gwiazdą okładki magazynu AARP, dla którego też udzieliła obszernego wywiadu. To właśnie w tej rozmowie po raz pierwszy wyznała historię swojego dziecka.

Jamie Lee Curtis o córce

Scarlett Johansson pozwała Disneya za film „Czarna wdowa”

Aktorka ujawniła w nowym wywiadzie dla magazynu AARP, że jej najmłodsze dziecko – syn Thomas – jest transpłciowe, ogłaszając, że niedawno zyskała 25-letnią córkę Ruby. Gwiazda podzieliła się tym, że ona i jej mąż Christopher Guest byli zdumieni, widząc pełne, autentyczne „ja”, prawdziwa tożsamość ich dziecka, które wyłoniło się dzięki tej tranzycji.

Otworzyło to również oczy Jamie na konfrontację ze „starym układem”, że płeć jest stała, i zamiast tego zachęciło ją do zrozumienia, że ​​życie jest „nieustanną metamorfozą”.

Ruby (wcześniej znana jako Thomas), edytorka gier komputerowych, ma zamiar poślubić swojego narzeczonego w przyszłym roku! Jej matka Jamie Lee Curtis ma nawet poprowadzić tę ceremonię. Jak miło czytać o sytuacjach, w których rodzice w pełni akceptują swoje dzieci i je wspierają.

Niejeden student o tym marzy. Helena Englert będzie TO miała

W sytuacji, gdy nie można liczyć na wsparcie ze strony rodziny, warto szukać pomocy wśród przyjaciół i specjalistów. 

Jamie Lee Curtis Fot. Forum