Justin Bieber (28 l.) i raper Kodak Black (25 l.) zostali pozwani przez 2 ofiary strzelaniny, do której doszło w zeszłym roku 12 lutego przed imprezą po koncercie piosenkarza.

Justin Bieber wzywa do bojkotu H&M

W dokumentach uzyskanych przez przez TMZ Mark Schaefer i Adam Rahman twierdzą, że zostali postrzeleni podczas zamieszek, która miała miejsce podczas weekendu Super Bowl LVI, w wyniku czego zostali „poważnie ranni”.

Incydent miał miejsce na obrzeżach restauracji The Nice Guy w West Hollywood, gdzie muzyk urządzał przyjęcie after-party, na której byli m.in. Hailey Bieber, Khloe Kardashian, Tobey Maguire i raper Drake.

Justin Bieber pozwany za strzelaninę

Brytyjskie Daily Mail wcześniej informowało, że postrzelone zostały łącznie 4 osoby, w tym 25-letniego Kodaka, którego prawdziwe nazwisko to Bill Kahan Kapri.

Jednak domniemane ofiary pozywające wykonawców twierdziły, że raper Pimpin Ain’t Eazy miał duży udział w eskalacji bójki, która miała miejsce poza lokalem, kiedy nieznany napastnik podobno zaatakował kogoś z tłumu, co skłoniło go do włączenia się do bójki, by chronić swojego przyjaciela.

Justin Bieber i Hailey Bieber nagrani podczas kolacji w restauracji

Podobno obie ofiary twierdzą, że raper „eskalował” bójkę, w wyniku czego padły strzały. Nie tylko domniemane ofiary pozywają Justina i Kodaka, ale także miejsce, z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń, wraz z „miastem Los Angeles, miastem West Hollywood, hrabstwem Los Angeles, The Hwood Group, a także Revolve Group”. za szkody.