W czerwcu 2022 roku Justin Bieber poinformował fanów, że zdiagnozowano u niego rzadką chorobę neurologiczną zwaną zespołem Ramsaya Hunta, przez którą wokalista ma sparaliżowaną twarz. Z tego powodu Justin musiał odwołać część koncertów, a jakiś czas później gdy jego stan nie uległ poprawie, piosenkarz wydał oświadczenie, w którym poinformował o zawieszeniu swojej kariery.

Justin Bieber ZAWIESZA KARIERĘ! Stan zdrowia nie pozwoli mu kontynuować

Justin Bieber apeluje do fanów o nie kupowanie produktów z H&M z jego wizerunkiem

Artysta pozostaje jednak aktywny na swoim Instagramie, a teraz zwrócił się do fanów z nietypowym apelem – w nowych Stories oznajmił fanom, że modowy gigant H&M wypuścił serię produktów z jego wizerunkiem. Jak się jednak okazuje, Bieber nie wyraził zgody ani na użycie swojego wizerunku ani na sprzedaż gadżetów i ubrań sygnowanych jego twarzą i nazwiskiem:

Nie wyraziłem zgody na wypuszczenie żadnej rzeczy z kolekcji, która pojawiła się w H&M. Wszystko bez mojej zgody i zatwierdzenia. Nie kupowałbym tego na waszym miejscu, to śmieci i nie wyraziłem na to zgody! NIE KUPUJCIE TEGO

IG: justinbieber

IG: justinbieber

Justin i Hailey Bieber świętują 4. rocznicę ślubu. Zobaczcie jacy są słodcy!

Na oficjalnym profilu H&M na Instagramie natychmiast pojawiło się wiele komentarzy od oburzonych fanów. Marka zdecydowała się odpowiedzieć na jeden z nich, podkreślając, że nie mają sobie nic do zarzucenia i wszystko odbyło się legalnie:

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych licencjonowanych produktów i partnerstw, H&M postępował zgodnie z odpowiednimi procedurami ich zatwierdzania.

IG: HM

Jednocześnie jakiś czas później część produktów zaczęła znikać z zagranicznych stron sklepu oraz z ich instagramowego konta. Jednocześnie w niezwiązanych z Bieberem postach, internauci kontynuują atak na firmę:

Wstyd za was

Sprzedaż rzeczy z imieniem Justina bez jego zgody?

Używacie twarzy Justina na waszych produktach bez jego zgody? Mam nadzieję, że was pozwie

Czemu sprzedajecie produkty z Justinem bez jego wiedzy…podejrzane to

Wstrzymajcie tą kolekcję, to nie do przyjęcia

Chyba jesteście winni waszym klientom jakieś wyjaśnienia

Produkty z wizerunkiem Justina Biebera na stronie H&M, fot. https://www2.hm.com/pl_pl/

Produkty z wizerunkiem Justina Biebera na stronie H&M, fot. https://www2.hm.com/pl_pl/

Produkty z wizerunkiem Justina Biebera na stronie H&M, fot. https://www2.hm.com/pl_pl/

Justin Bieber ma sparaliżowaną twarz. Teraz mówi o szczegółach swojej choroby