W czerwcu 2022 roku Justin Bieber poinformował fanów, że zdiagnozowano u niego rzadką chorobę neurologiczną zwaną zespołem Ramsaya Hunta, przez którą wokalista ma sparaliżowaną twarz. Z tego powodu Justin musiał odwołać część koncertów, a pozostałe przełożyć na inny termin. Podzielił się też nagraniem, na którym zaprezentował swoją sparaliżowaną twarz i wyjaśnił co mu dolega:

Mam ten syndrom zwany zespołem Ramsaya Hunta i to od tego wirusa, który atakuje nerw w moim uchu. To spowodowało paraliż mojej twarzy, jak widać, to jedno oko nie mruga. Nie mogę się uśmiechnąć po tej stronie twarzy, nozdrze też się nie poruszy. Po tej stronie twarzy mam całkowity paraliż.

Justin Bieber dochodzi do siebie na jachcie po sparaliżowaniu twarzy

Justin Bieber zawiesza karierę muzyczną. Wszystko przez swoją chorobę

Jakiś czas później postanowił uspokoić fanów i podzielić się informacjami o swoim aktualnym stanie zdrowia. Zapewnił wówczas, że wiara w Boga pomaga mu przejść przez najgorszy okres:

Chciałem podzielić się informacją, o tym jak się czuję. Z każdym dniem jest lepiej, podczas całego tego dyskomfortu odnajdywałem pociechę w tym, który mnie stworzył i mnie zna. Przypomina mi się, iż zna mnie na wylot. Zna najciemniejsze części mnie i nieustannie wita mnie w swoich kochających ramionach. Ta perspektywa dała mi spokój podczas tej przerażającej burzy, lecz wiem, że ona minie, w międzyczasie Jezus jest ze mną.

Justin Bieber ma sparaliżowaną twarz. Teraz mówi o szczegółach swojej choroby

Niestety, okazuje się, że wiara nie wystarczyła, a stan Justina nie uległ poprawie. Zamiast tego piosenkarz wydał oświadczenie, w którym poinformował o zawieszeniu swojej kariery i odwołaniu wszystkich zbliżających się koncertów. Ostatnie występy znacząco pogorszyły jego stan zdrowia, dlatego jest zmuszony przerwać światową trasę koncertową:

W tym roku publicznie powiedziałem o mojej walce z zespołem Ramseya Hunta, przez który miałem sparaliżowane pół twarzy. Wskutek tej choroby nie byłem w stanie zagrać amerykańskiej części mojej trasy koncertowej. Po okresie wypoczynku i konsultacji z moimi lekarzami, rodziną i zespołem ruszyłem do Europy z nadzieją, by kontynuować trasę. Zagrałem sześć koncertów, które naprawdę mnie przeczołgały. W miniony weekend wystąpiłem na festiwalu Rock in Rio i dałem z siebie wszystko ludziom w Brazylii. Po zejściu ze sceny dobiło mnie zmęczenie i zdałem sobie sprawę, że potrzebuję zająć się moim zdrowiem. Dlatego od tej pory robię sobie przerwę od koncertowania. Będzie ze mną dobrze, ale potrzebuję czasu na odpoczynek – przekazał w oświadczeniu.

IG: justinbieber

Zespół Ramsaya Hunta to rzadkie powikłanie półpaśca usznego, które charakteryzuje się m.in wysypką i paraliżem twarzy, opadaniem kącika ust, trudnościami w mówieniu czy zaburzeniami chodzenia. W terapii półpaśca usznego i zespołu Ramsaya Hunta stosuje się leczenie ogólne w postaci leków przeciwbólowych i przeciwwirusowych oraz miejscowe – maści przeciwwirusowe i antybakteryjne, ciepłe okłady. Zalecane jest również stosowanie glikokortykosteroidów, które działają przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie, a także lekiów uspokajających i przeciwdrgawkowych.