Odkąd Kanye West rozstał się z Kim Kardashian jego wizerunkowy kryzys coraz bardziej się pogłębia, a raper od jakiegoś czasu wciąż szokuje, jednak tylko i wyłącznie w ten negatywny sposób. Niedawno prawdziwe oburzenie i niesmak wywołały zamieszczone przez niego w sieci wpisy o antysemickim zabarwieniu. Równie głośno było o pokazie kolekcji Yeezy, marki Westa, podczas której raper pojawił się w bluzie z napisem „White Lives Matter” na plecach i… wizerunkiem Jana Pawła II z przodu.

Kanye West wyjaśnił, dlaczego stworzył koszulkę „White Lives Matter” i ujawnia, jaki ma problem z Kim Kardashian

Kanye West obraził zmarłego George’a Floyda. Rodzina szykuje pozew na 250 milionów dolarów

Świat nie zdążył się jeszcze otrząsnąć z ostatnich kontrowersji wokół Westa, a ten wciąż nie zwalniając tempa zaserwował kolejne bulwersujące ludzi rewelacje. Tym razem uderzył w postać George’a Floyda – czarnoskórego mężczyzny, który został zatrzymany przez policję i zmarł w wyniku uduszenia, gdy obezwładniający go policjant przez osiem minut klęczał mu na szyi odcinając dopływ powietrza. Mimo błagań mężczyzny i wyraźnych problemów z oddychaniem policjant nie zmniejszył nacisku, doprowadzając do śmierci George’a. Śmierć Floyda wywołała zamieszki i serię protestów, które rozprzestrzeniły się na cały świat, a odpowiedzialny za śmierć mężczyzny policjant został skazany na 22,5 roku więzienia za zabójstwo.

Tymczasem West, będący gościem podcastu „Drink Champs” wyraził opinię, że Floyd zmarł z przedawkowania fentanylu – silnego leku przeciwbólowego, który w Stanach jest również rozprowadzany nielegalnie jako narkotyk powodujący nie tylko zniesienie odczuwania bólu ale i euforię.

Umniejszanie śmierci Floyda i robienie z niego narkomana nie spodobało się rodzinie zmarłego, a konkretniej Roxie Washington – byłej partnerce George’a, z którą doczekał się córki Gianny Floyd. Kobieta chce pozwać Westa, jego partnerów biznesowych i współpracowników za „nękanie, sprzeniewierzenie, zniesławienie i zadawanie cierpienia emocjonalnego” domagając się odszkodowania w wysokości 250 milionów dolarów.

Komentarze Kanye są odrażającą próbą zdyskontowania życia George’a Floyda i czerpania korzyści z jego nieludzkiej śmierci” – powiedział prokurator Pat D. Dixon III. -Pociągniemy pana Westa do odpowiedzialności za jego rażące uwagi przeciwko spuściźnie pana Floyda.

Adwokaci rodziny wydali oświadczenie, nakłaniające Westa do zaprzestania działalności:

Prawo do wolności słowa nie obejmuje nękania, kłamstw, wprowadzania w błąd i sprzeniewierzenia spuścizny George’a Floyda. Niektóre słowa mają konsekwencje i pan West zostanie zmuszony do zrozumienia tego.