Kanye West udzielił wyczerpującego wywiadu w którym poruszył wiele kontrowersyjnych tematów. Wyjaśnił m.in. swoje przesłanki stojące za decyzją o ubraniu siebie i kilku czarnych modelek w koszulki „White Lives Matter” oraz to, że bardzo drażni go to jak przedstawiana jest firma jego byłej żony.

Kanye West tłumaczy się z koszulki

West, który legalnie zmienił swoje imię na „Ye”, powiedział gospodarzowi Fox News Tuckerowi Carlsonowi, że stworzył ją, ponieważ „to oczywista rzecz”.

Kanye West wyjaśnił dlaczego stworzył koszulkę „White lives matter” i ujawnia jaki ma problem z Kim Kardashian

„Odpowiedź na to, dlaczego napisałem „White Lives Matter” na koszulce, jest taka, że tak po prostu jest” – powiedział West podczas wywiadu wyemitowanego w czwartek.

Odkąd West zaprezentował koszulki z napisem podczas pokazu jego kolekcji nie cichną głosy, że to co zrobił jest „oburzające” i „niebezpiecznie”. Okazuje się, że on sam uważał to po prostu za zabawne.

Skąd się wzięły siniaki na twarzy Kanyego Westa?

West przypomniał sobie rozmowę tekstową, którą odbył z ojcem na temat tej koszulki. Wraz z ojcem uznali, że założenie koszulki z takim napisem przez osobę czarnoskórą, pokaże jej „oczywisty” i „prawdziwy” przekaz.

„Powiedziałem:„ Myślałem, że ta koszulka to śmieszna koszulka; Pomyślałem, że pomysł, żebym ją założył, był zabawny” –  przytoczył wymienione przez siebie wiadomości.

 

 

 

Później poruszył także temat wartej miliony dolarów firmy swojej byłej żony.

„Miałem wiele problemów z wizerunkiem SKIMS” – powiedział 45-letni West podczas rozmowy. „Uważałem, że jest wiele obrazów, które były nadmiernie zseksualizowane i rzeczy, w których nie chciałbym widzieć w przyszłości mojej żony, a na pewno nie moich córek, tylko po to żeby sprzedawać produkt”.

Kim Kardashian NIE ZNA tego popularnego dania. Można się bardziej skompromitować?

West i Kardashian, lat 41, mają czworo dzieci – w tym córki North, 9 lat i Chicago, 4, które wystąpiły już w kampaniach Skims, choć ubrane w stosunkowo konserwatywne stroje kąpielowe.

To nie pierwszy raz kiedy West krytykuje byłą żonę za zbyt odważne stylizacje. W 2019 roku skrytykował ją za odważny strój od Thierry’ego Muglera podczas MET Gali, teraz wytyka jej także kiepski wizerunek w mediach odnosząc się do niedawnej okładki w magazynie Interview.

„Kim jest chrześcijanką, ale ma ludzi, którzy chcą, żeby poszła do magazynu Interview i pokazała tyłek, podczas gdy jest 40-letnią multimiliarderką z czwórką czarnych dzieci” – powiedział. „I tak chce ją prezentować moda”.

Kim Kardashian nie ujawniła wynagrodzenia za promowanie kryptowalut. Kariera adwokatki stanie na włosku?

Co ciekawe West rzekomo odegrał dużą rolę w wypromowanie Skims w 2019 roku, kiedy para była jeszcze w związku małżeńskim; na konferencji New York Times DealBook 2019 Kardashian nazwała West „duchowym dyrektorem kreatywnym marki”, przypisując mu narysowanie logo Skims, zatrudnienie fotografów i modelek, a nawet to jak mają być .

„Skims opiera się na wielu pomysłach Yeezy” – powiedział West. „Musiałem wykorzystać moje relacje w modzie, aby wypromować Kim, aby ludzie mody mówili: „Chcę nosić linię Kim ”

Co sądzicie o opinii Kanye o Kim? Ma rację?

 

Kanye West, Carine RoitfeldPhoto by Jana Call me J/ABACAPRESS.COM

Paris, FRANCE – , Credit line: Dede / BACKGRID / Backgrid UK / Forum